Україна має безпекові угоди вже із шістьма державами - Зеленський

Читать на русском

Кожна така угода відкриває перед Україною нові можливості

Читать на русском
Безпекові угоди
Україна підписала вже 6 безпекових домовленостей з союзниками

Кожна така угода відкриває перед Україною нові можливості

Україна вже заручилася підтримкою шести країн у питаннях безпеки. Угоди з безпеки, які підписані з Великою Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою та Італією - відкривають перед Україною нові можливості. Вони зміцнюють її зв'язки зі світовою спільнотою і роблять сильнішою.

Про це повідомив президент України Володимир Зеленський у соцмережах. За словами глави держави, кожна така угода наближає нашу країну до більших можливостей, до більшої взаємодії зі світом, до більшої сили.

"Маємо безпекові угоди вже із шістьма державами: Великою Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією. Кожна така угода наближає нашу державу до більших можливостей, до більшої взаємодії зі світом, до більшої сили. І разом із цим кожна така угода додає більше сили міжнародному порядку, заснованому на правилах. Що більше ми взаємодіємо, то швидше російські терористи програють", - написав Зеленський.

Які безпекові угоди вже підписала Україна

Нагадаємо, що безпекові гарантії для української держави - це один з головних пунктів "формули миру" від Зеленського та одна з основ зовнішньополітичної діяльності України останніх місяців. Під цим розуміється певне "страхування" Києва на випадок нової агресії. 

Першою країною, яка підписала такий договір, стала Велика Британія. Зеленський підписав документ із прем'єр-міністром Великої Британії Ріші Сунаком. Відомо, що в угоді прописано термін її дії - десять років із можливістю продовження. Однак у разі вступу України до НАТО до закінчення терміну дія безпекових зобов'язань завершиться і буде інкорпорована в систему НАТО.

Далі доєдналися Німеччина та Франція. А 23 лютого аналогічний документ з Україною підписала Данія. У ньому йдеться, що Данія підтримала спільну декларацію Групи семи та разом із країнами Північною Європи погодилася розпочати двосторонні переговори з Україною щодо безпекових зобов’язань, які мають бути формалізовані в тісній координації із союзниками та партнерами країн G7. 

Також Україна підписала угоду про безпекові гарантії з Італією та Канадою. Прем'єрка Італії Джорджа Мелоні та голова канадського уряду Джастін Трюдо приїхали до Києва в суботу, 24 лютого, у річницю вторгнення. Обоє зустрілися з президентом Володимиром Зеленським. На черзі стоять Сполучені Штати Америки. Очікується, що вони нададуть безпекові гарантії Києву до саміту НАТО, який відбудеться у липні-2024. 

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

 

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

У нашому відео ми розглянемо проблему тиску на бізнес зі сторони держави як системну проблему, яка має своє коріння. Розкриємо, чому влада продовжує крадіжки, та чи може цьому бути кінець. Приєднуйтеся до нашої розмови з головою Ради громадського контролю Бюро економічної безпеки Тарасом Котовим, щоб дізнатися більше про ці питання. Очікуйте цікаві висновки та розгорнуті обговорення у нашому відео. Не пропустіть!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.