"Ввечері – стільці, зранку – гроші": Кулеба назвав умову підписання безпекової угоди з США

Читать на русском

За словами глави МЗС, це не буде альтернативою членству в НАТО

Читать на русском
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба
Кулеба підкреслив, що Україна не може підписати угоду, не маючи чітких гарантій безпеки з боку США

За словами глави МЗС, це не буде альтернативою членству в НАТО

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Україна готова до підписання угоди про безпеку зі США. Однак це можливо лише за умови, що вона міститиме гарантії подальшої допомоги з боку Америки. Київ не сумнівається в підписанні такої угоди й очікує позитивного рішення від американських партнерів.

Так глава МЗС відповів на запитання в інтерв'ю "Голосу Америки", коли США підпишуть з Україною угоду про "гарантії безпеки".

"Увечері - стільці, вранці - гроші... Тобто спочатку гроші, потім підписання. Ці угоди про гарантії вони ж дуже конкретні. Там прописуються суми, прописуються конкретні речі, над якими працюватимуть учасники цієї угоди. І Сполучені Штати зможуть укласти цю угоду, коли буде в них чітке розуміння, а який ресурс є в їхньому розпорядженні", - сказав Кулеба.

Очільник МЗС наголосив, що країна не сумнівається в підписанні такої угоди зі США й очікує позитивного рішення від американських партнерів. За його словами, це не буде альтернативою членству в НАТО. Це працює на шляху України до НАТО.

Допомога Україні від США 

Ситуація з допомогою Україні від США наразі критична. Ще восени минулого року президент США Джо Байден висунув ініціативу про виділення 106 млрд доларів на допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню. З них 61 млрд мав піти саме Україні. Проте донині документ не погоджено, а все через республіканців у Конгресі, які не згодні з рішенням президента.

13 лютого в Сенаті проголосували за спільний пакет для України, Ізраїля та Тайваню на суму 95 млрд доларів США. Нашій державі документ передбачає понад 60 млрд доларів допомоги. Проте в Палаті представників (нижня палата) рішення ще не приймали. Конгрес США відправився на канікули, так і не ухваливши допомогу для Києва. Очікується, що парламент розгляне питання допомоги Україні не раніше середини березня. Орієнтовно це станеться після 8 березня.

27 лютого президент США Джо Байден провів надважливу зустріч з лідерами Конгресу. Головною темою зустрічі було надання військової допомоги Україні. Американський лідер наголосив, що бездіяльність у цьому питанні вже призвела до жахливих наслідків. Також обговорили й запобігання шатдауну у США.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Сьогодні поговоримо з Наталією Гуменюк про ймовірність спроби наступу росіян, зокрема на Херсон, і можливі наслідки для супротивника. Також розглянемо ситуацію на Чорному морі і можливість відтіснення росіян, щоб запобігти їхнім морським нападам. Речниця Сил оборони півдня України розповість нам про це. Приєднуйтеся до перегляду!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.