У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
"Ця пісня про кохання, складнощі в стосунках, випробування, надію на краще попри всі негаразди та про силу рухатись далі. Глибокі емоції, текст, дещо мрійливий приспів створюють відчуття віри у світле майбутнє, де щастя можливе. P.S. Не переймайтесь, пишу пісні не тільки про історії зі свого життя, а й із життя інших людей, або ж вигадую ситуації. І ця пісня саме такого сюжету".
Енергетична безпека і України, і всього європейського континенту - полягає в успішній інтеграції об'єднаної української енергосистеми (ОЕС України) у рамках ENTSO-E (Європейська мережа системних операторів передачі електроенергії).
Така інтеграція є ключовим фактором для енергобезпеки країн Центральної та Східної Європи. Про це заявив Прем'єр-міністр Денис Шмигаль на спеціальному заході, присвяченому енергобезпеці в рамках 23-го саміту Україна-ЄС.
«Відключення України від енергосистеми Росії призведе до втрати стратегічного впливу останньої на електроенергетичну галузь не лише в Україні, але і в європейських країнах. При цьому інтеграція в ENTSO-E забезпечить енергетичну незалежність України», - підкреслив глава уряду.
На думку прем'єра, очікуваний ефект від синхронізації ОЕС України з ENTSO-E найпозитивнішим чином позначиться на загальному технологічному рівні експлуатації українських мереж і захистить постачання електроенергії до країн Європи. При цьому, за словами глави Кабміну, завершити процес синхронізації електричних енергомереж України та ЄС необхідно до початку 2023 року. Такі домовленості з Євросоюзом є, і це дасть солідний економічний ефект.
«Приєднання до енергосистеми Європи - це практичний крок. Наші колеги оцінюють, що економічні переваги від синхронізації ОЕС України з ENTSO-E орієнтовно становлять 1,5 млрд доларів щорічно», - заявив Денис Шмигаль.
Зараз Україна пропонує європейським партнерам розпочати обговорення спільного використання енергомереж України та Євросоюзу. І залучити для цього діалогу не тільки експертів, а й представників високого рівня держав-членів ЄС. Таке обговорення в підсумку допомогло б синхронізувати електромережі, зняти хронічну напруженість із транспортування газу через Україну.
Нагадаємо, раніше ми писали, що ЄС перегляне Угоду про асоціацію для поглиблення партнерства з Україною.
Також повідомлялося, що в Києві 12 жовтня відбудеться саміт Україна-ЄС. Основними темами стануть: реалізація двосторонньої угоди про асоціацію Україна-ЄС, боротьба з коронавірусом і діалог у сфері безпеки.
Додаткова інформація
ENTSO-E (European Network of Transmission System Operators for Electricity) — європейська мережа системних операторів передачі електроенергії — організація, з 2009 р., що інтегрувала електричні мережі об'єднань
ATSOI, BALTSO, ETSO, NORDEL, UCTE і UKTSOA.
У 2017 році підписано меморандум, у якому передбачена поетапна синхронізація ОЕС України з ENTSO-E до 2023 року, і визначено пріоритет інтеграції ОЕС України в загальноєвропейську енергосистему ENTSO-E. До синхронізації також підключена Молдова, оскільки працездатність її енергосистеми практично повністю залежить від ОЕС України.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.