Україна і ще раз Україна: що говорив Байден у своєму останньому президентському зверненні до конгресу

Читать на русском

Ключові тези промови американського лідера, більшість з яких стосувалися саме нашої країни

Читать на русском
Джо Байден
Президент США наголосив, що Путін не зупиниться в Україні

Ключові тези промови американського лідера, більшість з яких стосувалися саме нашої країни

Президент США Джо Байден учора, 7 березня, виступив із 68-хвилинним зверненням до Конгресу, під час якого, зокрема, згадав війну росії проти України та потребу надати Києву додаткове фінансування. Щорічний виступ глави Білого дому пройшов відповідно до вимоги Конституції, згідно з якою президент повинен "час від часу" звітувати перед Конгресом про стан справ у країні. Він розпочався з невеликою затримкою після дев'ятої години вечора за східно-американським часом перед спільною сесією Палати представників і Сенату.

У своїй промові він наголосив, що Україна може зупинити путіна, якщо США підтримають його, надавши зброю, необхідну Києву для захисту. І додав, що це все, про що просить Україна, - Київ не просить американських солдатів. Про ще говорив американський лідер - ключові тези промови.

 

Порівняння путіна з Гітлером

Президент США розпочав свій виступ, провівши паралелі між війною росії проти України і часом на початку 1940-х, коли Адольф Гітлер підкорював Європу.

"Гітлер був на марші. У Європі вирувала війна. Метою президента Рузвельта (Франклін Рузвельт, президент США з 1933 по 1945 рік - ред.) було розбудити Конгрес і попередити американський народ, що це не звичайний момент. Свобода і демократія зазнали нападу у світі. Моя мета сьогодні ввечері - розбудити цей Конгрес і попередити американський народ про те, що це теж незвичайний момент. З часів президента Лінкольна (Авраам Лінкольн, президент США з 1861 по 1865 рік - ред.) і громадянської війни свобода і демократія не зазнавали наступу тут, удома, як сьогодні. Що робить наш момент рідкісним, так це те, що свобода і демократія зазнають нападу як вдома, так і за кордоном, одночасно. За кордоном путін на марші вторгся в Україну і сіє хаос по всій Європі та за її межами".

Про зброю для України

"Якщо хтось у цій залі думає, що путін зупиниться в Україні, запевняю вас, він цього не зробить. Але Україна може зупинити путіна, якщо ми підтримаємо Україну і надамо зброю, необхідну їй для захисту. Це все, що просить Україна. Вони не просять американських солдатів. Американських солдатів на війні в Україні немає. Я сповнений рішучості, щоб так було і далі. Але зараз допомога Україні блокується тими, хто хоче, щоб ми відійшли від світового лідерства", - сказав Байден, додавши, що американські військові не воюють в Україні, і він дотримуватиметься такої політики.

Допомога Україні

Байден із жалем зазначив, що зараз допомога Україні блокується тими, хто хоче, щоб Америка відмовилася від свого лідерства у світі, маючи на увазі позицію республіканців у Палаті представників. У зв'язку з цим він нагадав історичні слова президента-республіканця Рональда Рейгана, який закликав тодішнього главу СРСР Михайла Горбачова знести Берлінський мур.

"Зараз мій попередник, колишній президент-республіканець, каже Путіну: "Роби, що хочеш". Це - цитата, яку експрезидент дійсно висловив, схилившись перед російським лідером. Я вважаю, що це обурливо, це небезпечно і неприйнятно", - наголосив Байден.

Послання Путіну

"Ми повинні протистояти путіну. Надішліть мені двопартійний законопроєкт про національну безпеку. Історія спостерігає. Якщо Сполучені Штати підуть зараз, це поставить Україну під загрозу. Європу - під загрозу. Вільний світ - під загрозу, підбадьорюючи інших, які хочуть завдати нам шкоди. Моє послання президенту путіну - просте. Ми не підемо. Ми не будемо кланятися. Я не буду кланятися".

НАТО сильніше, ніж будь-коли

Очільник Білого дому привітав офіційне приєднання Швеції до НАТО, яке ще більше згуртувало та посилило Північноатлантичний альянс, який, за словами Байдена, наразі є найпотужнішим військово-політичним союзом у світовій історії.

"Сьогодні ми зробили НАТО сильнішим, ніж будь-коли. Ми привітали Фінляндію в альянсі минулого року, а сьогодні вранці Швеція офіційно приєдналася до НАТО", - сказав Байден і привітав прем'єр-міністра Швеції, який був присутнім у залі Конгресу під час цієї промови.

Відносини з Китаєм

Байден у промові також прокоментував конкуренцію США з Китаєм. Серед досягнень своєї адміністрації Байден назвав зниження дефіциту торговельного балансу з Китаєм до найнижчого рівня за останні десять років, обстоювання стабільності в Тайванській протоці та обмеження використання Пекіном передових американських технологій

"Я хочу конкуренції з Китаєм, а не конфлікту. Ми маємо більше шансів перемогти в конфлікті 21-го століття проти Китаю, ніж будь-хто інший, якщо вже на те пішло", - додав він.

Війна Ізраїлю проти ХАМАС

Байден пообіцяв працювати над тим, щоб повернути кожного заручника додому, вказуючи на американські сім'ї, чиї близькі все ще перебувають у полоні бойовиків ХАМАС. За його словами, США також "безперервно працюють над встановленням негайного припинення вогню, яке триватиме щонайменше шість тижнів". Водночас глава США попередив Ізраїль, що він "також має зробити свій внесок".

"Єдиним реальним рішенням є створення двох держав. Я кажу це як давній прихильник Ізраїлю і єдиний американський президент, який відвідав Ізраїль під час війни, - зазначив Байден. - Немає іншого шляху, який гарантував би безпеку та демократію Ізраїлю. Немає іншого шляху, який гарантував би, що палестинці зможуть жити мирно і з гідністю. Немає іншого шляху, який гарантував би мир між Ізраїлем і всіма його арабськими сусідами, включно з Саудівською Аравією".

Економіка в США

Президент США заявив, що американська економіка відновлюється швидкими темпами, а пандемія коронавірусу не контролює життя громадян завдяки вакцинації.

"Мені дісталася економіка, яка була на межі краху. Тепер наша економіка викликає заздрість по всьому світу! 15 мільйонів нових робочих місць було створено всього за три роки - це рекорд", - сказав він, додавши, що рівень безробіття в США зараз найнижчий за останні 50 років.

Про президентський вік

Наприкінці свого виступу президент Байден дозволив собі прокоментувати критичні зауваження опонентів щодо його віку.

"За свою кар'єру мені доводилося чути, що я занадто молодий або занадто старий. Але молодий я чи старий, я завжди знав, що завжди залишається незмінним, - сказав Байден. - Це наша дороговказ. Сама американська ідея, що всі ми створені рівними і заслуговуємо на рівне ставлення до себе протягом усього нашого життя. Ми ніколи повною мірою не жили відповідно до цієї ідеї, але ми ніколи й не відступали від неї. І я не відступлю від неї зараз".

Військова допомога Україні від США

Напередодні Байден провів надважливу зустріч зі спікером Палати представників Майком Джонсоном та іншими лідерами Конгресу. Головна тема зустрічі – надання військової допомоги Україні. Американський лідер наголосив, що бездіяльність у цьому питанні вже призвела до жахливих наслідків. Байден розповів про складну ситуацію в Україні та критичну необхідність передачі військової техніки та боєприпасів. Він наголосив, що через їх нестачу українці на фронті несуть великі втрати. Все це через бездіяльність Конгресу протягом досить тривалого часу.

У зв'язку з тим, що США останні кілька місяців не надають допомоги Україні через розбіжності з республіканцями, збільшити поставки озброєння та боєприпасів були змушені країни Європи. Новий пакет військової допомоги анонсували уряди Швеції та Данії. Вони нададуть Києву допомогу на 240 мільйонів євро. У пакет увійдуть бронемашини шведського виробництва, боєприпаси, танки і безпілотники. 

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

З’ясовувалося, що БЕБ працює на кшталт податкової міліції - проводяться облави та обшуки. Чи це просто випадковість, що в БЕБ такий контингент колишніх міліціонерів, чи це свідомий процес саботажу? Дізнайтеся більше про цю ситуацію у нашому відео.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.