Україна готується до першої партії винищувачів F-16: Зеленський у вечірньому зверненні розкрив деталі

Читать на русском

Отримання винищувачів F-16 стане ключовим елементом у зміцненні обороноздатності України

Читать на русском
Зеленський, винищувач f-16
Обговорення на Ставці

Отримання винищувачів F-16 стане ключовим елементом у зміцненні обороноздатності України

Ввечері у четвер, 22 лютого, президент України Володимир Зеленський звернувся до українців з традиційним зверненням. Він розповів про засідання Ставки, на якому обговорювалися поточні військові дії, а також підготовка України до експлуатації винищувачів F-16. Президент наголосив на особливій доповіді, присвяченій цьому питанню, яка охоплювала всі деталі щодо першої партії літаків: терміни постачання, необхідне обладнання та інфраструктурні потреби.

Звернення Зеленського опубліковане у соцмережах. За словами президента, деталі доповіді були позитивними.

"Усі параметри щодо першої партії літаків: конкретні терміни постачання, необхідне технічне та інфраструктурне забезпечення. Деталі позитивні. Цього року наші Повітряні сили стануть сильніше, це – фундаментальні завдання. Конкретно – це захист від російських керованих авіабомб і загалом нові можливості на лінії фронту", - каже президент.

Президент підкреслив, що отримання винищувачів F-16 стане ключовим елементом у зміцненні обороноздатності України, зокрема у захисті проти російських керованих авіабомб і розширенні можливостей на лінії фронту. Це забезпечить нові стратегічні переваги та значно посилить потенціал Повітряних сил у відповіді на виклики, що постають перед країною в умовах війни.

Також Зеленський розповів про зустріч із представниками наших держав-партнерів – із членами дипломатичного корпусу, які працюють в Україні. На ній йшлося, серед іншого, про необхідність чіткої та принципової співпраці заради реалізації Формули миру, заради більшої безпеки і для України, і для кожної з країн.

"Ми працюємо, до речі, також і над тим, щоб розширити наше представництво у світі. Минулого року були відкриті нові посольства України в Африці й загалом був досягнутий більший рівень взаємодії з лідерами та країнами на Африканському континенті. На цей рік ми плануємо додати більше активності та потенціалу співпраці, зокрема, на напрямку Латинської Америки", - додав Зеленський.

Також президент розповів про розмову з Президентом Європейської ради Шарлем Мішелем. Її він назвав дуже конкретною. Йшлося про спільні інтереси усіх європейців.

"Я вдячний тобі, Шарлю, пане Президенте, за цілковиту конструктивність. Перше – абсолютно неприйнятна ситуація на кордоні з Польщею. Поінформував про нашу українську ініціативу негайної зустрічі на кордоні наших представників, України та Польщі, а також Європейської комісії", - сказав Зеленський.

Також під час розмови йшлося про зусилля України щодо європейської інтеграції та необхідність якнайшвидшого затвердження переговорної рамки для України. За словами президента, уже в першій половині року, навіть до червня, переговорний процес може розпочатися.

Що раніше повідомлялося про засідання Ставки

У четвер, 22 лютого, президент Володимир Зеленський провів засідання Ставки Верховного головнокомандувача. Там обговорили актуальну ситуацію на всіх найважливіших напрямках. Крім того, на засіданні в ГУР повідомили президенту про плани окупантів.

Окремим питанням на засіданні обговорили ситуацію на Авдіївському та Південному напрямках. Також Володимир Зеленський розповів про ситуацію в Кринках, про які рф поширювала фейки.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Вже довгий час ми чуємо про потребу у 500 000 мобілізованих. Проте, що насправді думає про цю цифру ветеран війни, Юрій Гудименко, та щодо необхідних для цього 500 мільярдів гривень? Долучайтеся до нашого відео, щоб отримати обґрунтовані відповіді та зрозуміти суть цього питання.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.