Зеленський призначив послом в Азербайджані ексочільника "Укроборонпрому" Гусєва: з якими сканадалами він пов'язаний

Читать на русском

Текст указу про призначення Юрія Гусєва опублікували на сайті Офісу президента у четвер, 22 лютого

Читать на русском
Володимир Зеленський, Юрій Гусєв
Гусєв став послом Азербайджану

Текст указу про призначення Юрія Гусєва опублікували на сайті Офісу президента у четвер, 22 лютого

Президент України Володимир Зеленський затвердив указ про призначення ексочільника "Укроборонпрому" Юрія Гусєва надзвичайним та повноважним послом України в Азербайджанській Республіці. Цей указ був опублікований на сайті Офісу президента в четвер, 22 лютого. Відомо, що Гусєв прийме посаду замість Владислава Канівського, якого Зеленський звільнив із цієї посади іншим указом.

Відповідні укази опубліковані на сайті Офісу президента. Відомо, що Юрій Гусєв з грудня 2020 року працював генеральним директором Укроборонпрому. У червні 27 числа Зеленський підписав указ про його звільнення за його особистою заявою. До цього Гусєв виконував обов'язки заступника міністра оборони з 2014 до 2016 року та очолював Херсонську обласну державну адміністрацію з 2019 по 2020 рік.

Як писали ЗМІ, причиною звільнення Гусєва з "Укроборонпрому" стало те, що він "провалив ракетну програму". Після звільнення Гусєв планував очолити одне із посольств України, наприклад, у Чехії. Сам він, за словами джерел, планував "працювати над тими завданнями, які визначить президент". Він також особисто просив президента перевести його на дипломатичну посаду в одну з країн Європи. 

Втім, відомо, що Азербайджан є членом Ради Європи, а також включений до європейських структур. Проте з ЄС ця країна пов'язана через план дій у рамках ЄПС.

Скандали ексочільника "Укроборонпрому": незавидне реноме Гусєва

Укроборонпром під керівництвом Юрія Гусєва відзначався різноплановою діяльністю, яка викликала суперечки. З одного боку, концерн вирішував питання щодо заміщення російських комплектуючих для техніки, але з іншого боку, зазнавав провалу у програмі виробництва вітчизняних ракет, на яку було спрямовано значні кошти з держбюджету. Проте, скандали й контроверсії оточували і саму кар'єру Гусєва ще до його призначення у компанії "Укроборонпром" (який він очолював з 3 грудня 2020 до 27 червня 2023 року - ред.).

  • Політичні шторми та звільнення. За місяць до парламентських виборів 2019 року партія "Слуга народу" виключила Гусєва зі своїх списків через його критику під час роботи при попередніх урядових каденціях. Однак незважаючи на це, в тому ж році він став головою Херсонської ОДА, де працював півтора року. Його зв'язували з різними політичними фігурами, зокрема з Валерієм Хорошковським, головою СБУ під час уряду Януковича, та Владиславом Каськівим, під час роботи у "Держінвестпроекті". В травні 2019 року НАБУ порушило справу про розкрадання 259,2 млн гривень на "Укроборонпромі", а також звинувачення Гусєва у корупційних схемах під час його роботи заступником міністра оборони (2014-2016 рр.).
  • Не лише корупція. Гусєв також потрапляв у скандали, не пов'язані з корупцією. Наприклад, під час його керівництва Херсонською ОДА, там стався скандал через виступ гурту "Степ" у сесійній залі напередодні 8 Березня. Гусєв відреагував швидко і звільнив кількох чиновників, відповідальних за цей інцидент.
  • Скандали в "Укроборонпромі": Гусєв очолив "Укроборонпром" у грудні 2020 року. Хоча він обіцяв зробити значні кроки щодо імпортозаміщення та виробництва, деякі з його ініціатив так і залишилися на рівні обіцянок. Наприклад, анонсовану спільну програму зі збирання гелікоптерів SW 205 в Україні так і не втілили в життя через відсутність ліцензій від виробника. Також не вдалося реалізувати угоду щодо виробництва патронів, а проблеми з імпортозаміщенням російських компонентів для літаків Ан-178 лише підкреслили труднощі у роботі. Крім того, звинувачення у співпраці з фігурантами корупційних схем і невдалих тендерах на постачання для армії залишили під сумнівами ефективність його керівництва. Таким чином, кар'єра Гусєва в "Укроборонпромі" була сповнена як перемог, так і викликів, що вплинули на його репутацію та діяльність у галузі оборонної промисловості.
  • Скандали на підприємстві "Антонов". Тут виявили схеми закупівлі пального та обладнання через фіктивні компанії та недекларовану нерухомість керівників. Крім того, Гусєв намагався звільнити директора "Антонова" Сергія Бичкова через недоліки, але цього не сталося. Загалом через халатність менеджерів "Антонова" Україна втратила у Гостомелі найбільший літак у світі Ан-225 "Мрія" та інші борти у 2022 році.
  • Діяльність під час війни. У той же час "Укроборонпром" був активним під час війни, здійснюючи ремонти та виробництво боєприпасів для оборони. Однак не всі проекти виявилися успішними: наприклад, певні розробки дронів залишилися невиконаними. Також програма виробництва ракет стала причиною зміни керівництва в Укроборонпромі, оскільки була провалена. Частину планів не вдалося виконати, хоча на їх реалізацію виділялися значні кошти. Новим гендиректором концерну було призначено Германа Сметаніна. 

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Безпілотники українського виробництва стають все краще, і можуть зайняти свою нішу на ринку озброєнь. Чи можуть американці передати нам технології з виробництва власних дронів MQ-9 Reaper, JDAM та Gray Eagle, розмірковує Ярослав Олійник, військовий аеророзвідник, радник Мінстратегпрому.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.