Україна активніше застосовує наземні дрони на полі бою, але є проблеми - WSJ

Земля є складнішим простором для безпілотників, ніж море та повітря, тому виникають певні проблеми

Дрони
Українські розробники намагаються зробити наземні дрони більш життєздатними

Після вторгнення росії Україна зробила революцію у війні, використовуючи безпілотники в повітрі та на морі. Тепер наша держава хоче зробити те саме з безпілотними наземними транспортними засобами. Проте ця ініціатива стикається з проблемами.

Про це пише The Wall Street Journal. Видання зазначає, що наземні колісні дрони зазвичай стикаються з більшими перешкодами, ніж безпілотники в повітрі та воді.

"Не в останню чергу це пов’язано з необхідністю орієнтуватися навколо будівель і по нерівній місцевості. І хоча великі виробники зброї десятиліттями випробовували наземні безпілотники, США та їхні союзники масово їх не розгортали", - пише WSJ.

Як зазначає Brave1, українське урядове агентство, яке вивчає пропозиції щодо нової зброї, із понад 1300 пропозицій, надісланих з початку війни, понад 140 стосуються UGV. Brave1 каже, що понад 50 безпілотників випробували в умовах, схожих на бойові, і що агентство наразі видало 56 грантів на 41 проєкт.

Як зазначає WSJ, наземні колісні дрони не є чимось новим. Так, французька армія створила вибухонебезпечні наземні безпілотники ще в 1915 році, а британці та німці розробили їх під час Другої світової війни. Перші спроби були визнані неефективними з огляду на вартість. Відтоді такі роботи зазвичай використовувалися для знешкодження бомб, не набуваючи більшого поширення.

"Земля є більш складною для безпілотників, ніж море та повітря, де у вас значно більше вільного простору", - сказав Тревор Тейлор, директор мозкового центру Royal United Services Institute.

Водночас удосконалення технологій, які забезпечують автономність, зв’язок і датчики для роботів, тепер роблять транспортні засоби більш життєздатними. Крім того, зазначають українські розробники, вони прагнуть до максимального спрощення конструкції.

"Ми беремо будь-які матеріали, навіть мотлох, які є в нашому розпорядженні. Ми не можемо сидіти, чекаючи дорогого обладнання", - говорить один із розробників.

Так, один із розроблених українськими військовими безпілотників, призначений для транспортування боєприпасів, скидання мін і вибухів на російських позиціях, коштує лише 35 тисяч гривень, що еквівалентно близько 900 доларів. Двигуни в ньому від транспортера, схожого на Segway, а контролери від транспортних засобів з дистанційним керуванням.

Україна прагне виробити мільйон дронів

Раніше видання The Wall Street Journal писало, що Україна робить ставку на масове виробництво FPV-дронів. Невеликі підприємства, розкидані по всій країні, збирають тисячі безпілотників щомісяця, щоб допомогти українській армії на фронті.

За даними видання, Україні знадобиться декілька років та мільярди доларів, щоб налагодити виробництво артилерійських та ракетних систем у необхідних масштабах. Водночас простота конструкції робить FPV-дрони легкими й дешевими у виробництві. Наразі Україна виробляє 62 різні моделі безпілотників, а розробники не зупиняються на досягнутому. Ведеться активна робота над створенням нових БПЛА з покращеними характеристиками: більшою дальністю польоту, вантажопідйомністю та стійкістю до ворожих систем РЕБ.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Микола Мельник, колишній командир роти 47-ї бригади ЗСУ, розкриє своє бачення наслідків військових подій, пов'язаних з масованими атаками дронів в росії. Він поділиться своїми враженнями та думками щодо впливу цих подій на обидві країни. Не пропустіть можливість почути думку військового експерта.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube