Угорщина у понеділок заблокує поновлення санкцій проти РФ: треба дати час на переговори

Глава МЗС Угорщини Сійярто розкритикував Брюссель за рішення, які нібито перешкоджають мирним зусиллям

Санкції ЄС проти РФ
Угорщина блокує санкції проти РФ. Колаж: Інформатор

Угорщина збирається блокувати продовжання санкцій Євросоюзу проти громадян Росії та Білорусі. Про це заявив глава угорського МЗС Петер Сійярто. За його словами, нові обмеження буцімто завадять мирним переговорам.

Його слова процитував речник угорського уряду Золтан Ковач в соцмережі X. Сійярто зазначив, що "необхідно дати час для мирних переговорів між США і Росією".

Водночас політик розкритикував Брюссель за "поспішні рішення" та за порушення власних зобов'язань щодо енергетичної безпеки перед Угорщиною.. Він сказав, що санкції "перешкоджають мирним зусиллям".

"Ми не погодимося на продовження санкцій у понеділок – у нас є час до 10 березня", – сказав глава МЗС Угорщини щодо обмежень, термін дії яких спливає 15 березня, а рішення щодо їх продовження має бути ухвалене саме до 10 березня.

Сійярто додав, що Європейська комісія не дотрималася своєї обіцянки включити Угорщину до переговорів про відновлення транзиту українського газу. Вона натомість запросила лише Словаччину та Україну.

Санкції ЄС проти РФ

У Євросоюзі у середу, 19 лютого, погодили 16-й пакет санкцій проти Росії. Обмеження запровадять 24 лютого - на третю річницю повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Відбудеться це на Раді ЄС з питань закордонних справ.

Про те, що ЄС почав готувати 16-й пакет санкцій проти Росії 18 грудня оголосила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн. Перед цим, 16 грудня 2024 року, у ЄС ухвалили 15-й пакет санкцій проти Росії.

Повідомлялося, що нові обмеження охоплять ті сектори російської економіки, які не були охоплені, або ж були частково. Будуть й нові санкції для пропагандистів. Так, за попередньою інформацією, нові санкції стосуються таких сфер:

  • Алюміній: ЄС планує поступово запровадити повну заборону на імпорт російського алюмінію. Пропонується дозволити європейським імпортерам ввозити до 275 тисяч тонн російського алюмінію протягом одного року за квотами, після чого настане повна заборона. У 2024 році ЄС імпортував близько 320 тисяч тонн необробленого алюмінію з Росії, що становило 6% від загального імпорту.
  • Банківський сектор: Планується відключення ще 15 російських банків від системи SWIFT. Раніше, у березні 2022 року, ЄС вже відключив сім російських банків від цієї системи. Також розглядаються обмеження щодо трьох російських банків за кордоном та організацій, які використовують російські аналоги SWIFT.
  • Транспорт нафти: Запроваджуються санкції проти понад 70 танкерів, що належать до тіньового флоту і займаються транспортуванням російської нафти за цінами, вищими за встановлену стелю в 60 доларів за барель. Також пропонується заборонити тимчасове зберігання російської нафти на території ЄС.
  • Скраплений природний газ (СПГ): пропонується обмежити постачання СПГ до терміналів, не підключених до газової системи ЄС, що не вплине на більшу частину імпорту.
  • Авіація: Розширюються обмеження на російські літаки та повітряні судна, контрольовані Росією. Планується заборонити операції з низкою російських портів та аеропортів, які використовуються для перевезення зброї та заборонених компонентів для її виробництва.
  • Технології: Запроваджуються додаткові обмеження на експорт до Росії програмного та апаратного забезпечення, зокрема обладнання для відеоігор, яке може використовуватися у військових цілях, наприклад, для керування безпілотниками.
  • Треті країни: Планується запровадити санкції проти компаній з інших країн, які допомагають Росії обходити обмеження. Під санкції можуть потрапити десятки фірм, зокрема з Китаю та Туреччини.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube