Заборона на стосунки з китайцями також поширюється на членів родин американських держслужбовців
Уряд Сполучених Штатів Америки заборонив своїм держслужбовцям, які працюють в Китаї, мати романтичні або сексуальні стосунки з місцевими. Це стосується і членів родин американців. Справа у тому, що ці люди мають доступ до секретної інформації - і є загроза шпигунства.
Про це повідомляє Associated Press. За словами джерел видання, обізнаних із ситуацією, таку політику ввів експосол США Ніколас Бернс у січні незадовго до того, як залишити Китай.
Відповідне рішення забороняло американцям стосунки з китайцями, які були охоронцями та іншими працівниками підтримки у посольстві та п’яти консульствах США у КНР. Втім, Бернс за кілька днів до початку президентства Дональда Трампа розширив заборону - тепер вона стосується всіх громадян Китаю.
Така політика охоплює дипломатичні представництва США у материковому Китаї - зокрема, посольство у Пекіні та консульства в Гуанчжоу, Шанхаї, Шеньяні та Ухані. Крім того, це стосується америкнського консульства у напівавтономному Гонконзі. Водночас це не стосується співробітників США, які працюють за межами КНР.
Втім, існує і виняток. Працівники США, які вже перебувають у стосунках з китайцями, можуть подати заявку на звільнення від заборони. Якщо ж запит відхилять, то такі американці муситимуть розірвати свої стосунки або звільнитися.
"Кожен, хто порушить цю політику, отримає наказ негайно покинути Китай", - йдеться у матеріалі.
Розвідувальні служби в усьому світі вже давно використовують привабливих чоловіків і жінок для отримання конфіденційної інформації. Держдепартамент та інші агентства з офісами в Китаї вже давно мають суворі вимоги щодо звітності про особисті американського персоналу, розміщеного там, а також конкурентів, які вважаються високою розвідувальною загрозою, таких як Росія чи Куба.
Останніми роками відносини між Вашингтоном і Пекіном погіршилися через торгові війни, технологічне протистояння та геополітичне суперництво. А тепер Дональд Трамп запровадив масштабні мита, зокрема, проти Китаю.
Китай закликав Сполучені Штати негайно скасувати запроваджені мита. У Пекіні заявили про готовність вжити контрзаходів для захисту своїх економічних інтересів. Готуються дзеркальні міри на шалені тарифи.
Нагадаємо, генеральний директор Anthropic Даріо Амодей висловив занепокоєння щодо ймовірного шпигунства з боку Китаю, спрямованого на провідні американські компанії у сфері штучного інтелекту. За його словами, уряд США має негайно втрутитися, аби запобігти витоку критично важливої інформації. Амодей вважає, що Китай веде активну кампанію промислового шпигунства, а розробки Anthropic та інших компаній можуть стати його мішенню.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.