Президент Зеленський показав полонених китайців, які воювали на боці РФ

Українські військові взяли у полон китайців, які воювали за РФ, президент України вимагає пояснень від Пекіна

Володимир Зеленський, китайський військовий
На Донеччині взяли в полон двох громадян КНР

Під час бойових дій на Донеччині українські сили взяли в полон двох громадян Китайської Народної Республіки. Вони, за словами президента України Володимира Зеленського, воювали у складі підрозділів країни-агресора. Участь азійських союзників Кремля у війні набирає тривожних масштабів, Україна вимагає пояснень від Китаю.

Про це глава держави повідомив у своєму офіційному Telegram-каналі. Зеленський підкреслив, що мова йде не про поодинокий випадок: за попередніми даними, кількість громадян Китаю серед російських окупаційних військ може бути значно більшою. Наразі з’ясовуються всі обставини - працюють розвідка, Служба безпеки України та відповідні підрозділи Збройних сил. Президент доручив міністру закордонних справ оперативно вийти на контакт з офіційним Пекіном і отримати позицію китайської сторони щодо участі її громадян у війні.

"Є документи цих полонених, банківські картки, особисті дані. Маємо інформацію про те, що таких громадян Китаю в підрозділах окупанта значно більше, ніж двоє", - наголосив Зеленський.

Зараз затримані перебувають під контролем СБУ. Зеленський окремо наголосив: залучення Пекіна до війни - навіть непряме - є тривожним сигналом для всього цивілізованого світу.

"Залучення Росією ще й прямо чи опосередковано Китаю в цю війну у Європі – це чіткий сигнал, що Путін збирається робити що завгодно, окрім завершення війни. Він шукає, як воювати далі. На це точно потрібна реакція. Реакція Сполучених Штатів, Європи та всіх у світі, хто хоче, щоб був мир", - наголосив він.

Telegram oembed: https://t.me/V_Zelenskiy_official/13812

Позиція Китаю щодо повномасштабного вторгнення Росії

З початку вторгнення РФ до України Пекін публічно уникає прямого засудження Москви. Китайські чиновники роблять обережні заяви: з одного боку, Пекін не підтримав РФ на голосуваннях в ООН щодо засудження агресії, а з іншого - не виступив проти самого вторгнення.

24 лютого 2023 року КНР представила свій 12-пунктовий "мирний план", у якому закликала до діалогу, поваги до суверенітету всіх держав та відмови від "ментальності холодної війни". При цьому Китай виступив також проти односторонніх санкцій, натякаючи на Захід.

Згодом CNN повідомляло, що Пекін міг передати зброю Росії, однак підтвердження цьому не знайшли. Після візиту Сі Цзіньпіна до Москви у березні 2023 року відносини двох держав лише зміцнилися. Водночас у січні 2024 року китайський прем’єр Лі Цян відмовився від зустрічі з Зеленським на форумі в Давосі.

Пекін також не приєднався до "формули миру" України й не підтримав українські ініціативи щодо врегулювання конфлікту.

На цьому тлі також відомо про захоплення в полон двох солдатів армії Північної Кореї під час боїв у Курській області РФ. Цей інцидент також викликав дипломатичну реакцію: глава МЗС Південної Кореї Чо Те Юл провів телефонну розмову з українським колегою Андрієм Сибігою, запропонувавши надати притулок північнокорейським військовополоненим, яких Сеул вважає своїми громадянами. Один із полонених - Лі Чен Нам, сержант-снайпер 5-го батальйону розвідки КНДР, зізнався, що північнокорейські війська зазнають великих втрат, а солдатів ізолюють мовно і не готують до реальних бойових умов. Україна запропонувала передати Пхеньяну цих полонених в обмін на українських військовослужбовців, утримуваних Росією, однак реакції від КНДР так і не надійшло.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube