Удар по союзниках Путіна відкладається: Сенат призупинив закон про «вторинні» тарифи після заяв Трампа

Законопроєкт із вторинними тарифами відкладається, але до його обговорення можуть повернутися

Джон Тун, Сенат США
Поки законопроєкт поставили на паузу

Американський Сенат відклав розгляд потужного пакета обмежень проти країн, які продовжують торгувати з Росією. Це сталося після заяв президента США Дональда Трампа, який пригрозив митами в рамках ультиматуму Росії про 50 днів. Про це заявив лідер більшості в Сенаті Джон Тун.

Цитує слова Туна Politico. Як заявив лідер більшості в Сенаті, до обговорення законопроєкту можуть ще повернутися.

«Схоже, президент хоче спробувати реалізувати деякі із запропонованих кроків сам. Якщо він вирішить, що законопроєкт допоможе посилити його позицію в переговорах — ми готові повернутись до цього», - сказав Тун.

Що передбачає законопроєкт?

Документ, який підготували сенатори Ліндсі Грем та Річард Блюменталь, пропонує запровадити вторинні мита до 500% для Китаю, Індії та Бразилії — саме ті країни, які продовжують купувати дешеву російську нафту. Також — додаткові мита на ввезення товарів з РФ.

Крім того, згідно з документом, президенту можуть надати повноважень самостійно підвищувати ці тарифи. Підтримали законопроєкт 85 сенаторів-співавторів.

Що сказав Трамп?

У понеділок, 14 липня, під час зустрічі з генсеком НАТО Марком Рютте, Трамп заявив, що дає 50 днів, аби Росія погодилася на мирну угоду з Україною.

«Інакше ми введемо вторинні тарифи. Це дуже потужний інструмент», — сказав він.

Хоча спершу мова йшла про 500%, Трамп зауважив, що 100% буде цілком достатньо, бо це «дасть той самий ефект».

Наразі Закон відклали принаймні до літніх канікул Палати представників. Але самі сенатори вважають, що головна мета — не покарати Китай чи Індію, а змусити Путіна сісти за стіл переговорів.

Торгівельна війна США та Китаю

У квітні США й Китай вийшли на пряме економічне протистояння. Дональд Трамп оголосив масштабні імпортні мита для всього світу. Але найбільше дісталося саме Китаю — для китайських товарів було встановлено рекордні 54%, що фактично зробило торгівлю з США надзвичайно дорогою для Пекіна.

Після цього Пекін заявив про дзеркальні заходи: китайська сторона запровадила 34% мита на продукцію зі США. Це стосувалося сільгосппродукції, техніки й частини промислових товарів.

У відповідь Трамп пригрозив новими митами — аж до 104% — якщо Китай не скасує свої дії. Водночас він зробив пропозицію: Пекін міг би уникнути санкцій, якби продав TikTok іноземним інвесторам. Але Китай не погодився.

Уже 9 квітня нові 104-відсоткові мита проти Китаю набули чинності — Пекін не встиг відреагувати. Того ж дня Трамп неочікувано оголосив у Truth Social, що призупиняє нові мита на 90 днів — щоправда, для більшості країн світу, але не для Китаю.

«Понад 75 країн звернулися до мене з проханням домовитися про нові умови співпраці. Але Китай — інша історія. Їх чекає ще додаткове навантаження до 125% через відсутність поваги до світових ринків», — написав Трамп.

Після цього глава КНР Сі Цзіньпін закликав країни ЄС об'єднатися для спільного опору тарифній агресії США. Водночас Пекін вирішив частково пом’якшити відповідь — він приватно повідомив деякі американські компанії, що їхній товар буде звільнений від китайських мит у 125%.

Мова йде про фармацевтику, текстильну продукцію та мікросхеми — критично важливі позиції для китайської економіки.

Стежте за нами у Viber

Image
Оперативні новини та розбори: Україна, світ, війна. Підпишиться👇

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube