Закриття Бахмута для волонтерів може означати, що українські війська вийдуть із міста — The New York Times

Ситуація залишається складною

Закриття Бахмута для волонтерів може означати, що українські війська вийдуть із міста — The New York Times
Бахмут - найгарячіша точку на фронті, фото: Instagram/libkos

Волонтери більше не можуть потрапити до Бахмута, заборона почала діяти з понеділка, 13 лютого. Українські військові не пропускатимуть їх через небезпеку вуличних боїв. Заборона також може свідчити про подальше виведення військ, хоча захисники наполягають на тому, що зберігають контроль, можуть поповнювати особовий склад та евакуювати поранених.

Про це пише The New York Times. У статті передбачається, що російські війська оточили Бахмут із трьох сторін. Видання наводить слова українського військового командира Сергія Череватого, який розповідає про небезпечні вуличні бої. 

"Рішення закрити доступ до міста для волонтерів говорить про те, що українські військові не можуть забезпечити безпеку навіть у тих районах міста, які місяцями вважалися відносно безпечними, як-от райони на західному березі річки Бахмутка. Вони знаходяться далі від ударів російської артилерії. Це ще одна ознака того, що російські війська наближаються до взяття міста", – робить висновок видання.

Аналітична група Rochan Consulting, яка базується в Польщі, відзначила вторгнення ворожих військ у Бахмут на цьому тижні. В Україні ж зазначають, що українська армія продовжує завдавати ударів по ворогові в Бахмуті і російські війська зазнають великих втрат. Водночас видання ВВС Україна пише, що росіяни повільно оточують Бахмут. Однак ЗСУ все ще утримують місто — попри мінусову температуру та зменшення боєприпасів.

"У нас дефіцит боєприпасів усіх видів, особливо артилерійських. Нам також потрібні зашифровані пристрої зв'язку від наших західних союзників і деякі бронетранспортери для переміщення військ. Але ми все ще справляємось. Один із головних уроків цієї війни — як воювати з обмеженими ресурсами", - каже капітан Михайло з 93-ї механізованої бригади, позивний "Поліглот".

Якщо захисники Бахмута відійдуть, це відкриє для росії шлях до більших міст на Сході України, таких як Краматорськ і Слов'янськ. Кремль посилив атаки на інших прифронтових ділянках Донбасу на Сході та Півдні. Українські чиновники кажуть, що новий російський наступ вже триває. Офіційних заяв щодо виходу українських сил з міста Генеральний штаб України не надавав. 

Бахмут на карті, джерело: deepstatemap
Бахмут на карті, джерело: deepstatemap

 

Бахмут - це Україна, фото: Instagram/libkos
Бахмут - це Україна, фото: Instagram/libkos

 

У місто не можуть потрапити цивільні та волонтери, фото: Instagram/libkos
У місто не можуть потрапити цивільні та волонтери, фото: Instagram/libkos

 

Незламне місто,  фото: Instagram/libkos
Незламне місто,  фото: Instagram/libkos

 

Мешканці Бахмута дивляться новини, фото: Instagram/libkos
Мешканці Бахмута дивляться новини, фото: Instagram/libkos

Яка ситуація у місті

13 лютого лейтенант ЗСУ із батальйону "Свобода" Володимир Назаренко розповів, що ситуація під Бахмутом у Донецькій області залишається складною. Окупанти зазнають великих втрат. Однак вони не припиняють спроб оточити місто. Але Генштаб України поставив стратегічну задачу – не дати ворогу перерізати стратегічні траси Бахмут – Костянтинівка і Бахмут – Слов'янськ. Назаренко наголосив, що на багатьох ділянках Бахмутського охоплення ворог у місцях, де не планує атакувати, знімає свої сили. Тобто відчувається нестача живої сили у росіян у тій кількості, якою вони звикли атакувати.

Нагадаємо, путін віддав наказ до березня захопити дві області України. Крім того, окупанти спрощують свої ракети через брак комплектуючих.

Також Інформатор писав, де в Україні почався новий "великий наступ" російських військ. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube