“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Очікувати масової екстрадиції українців-уклоністів з-за кордону не варто
Військовозобов'язані українці, які після початку повномасштабної війни придбали фіктивні довідки та втекли за кордон, після повернення в Україну зіткнуться з певними юридичними проблемами. Це стосується як тих громадян, яких повернуть у країну за допомогою екстрадиції, так і тих, що повернуться за власним бажанням. Якогось єдиного рішення для всіх не існує, до кожного втікача від війни буде індивідуальний підхід.
Відповідну заяву зробив радник Офісу президента Михайло Подоляк під час ефіру з російською опозиціонеркою та публіцисткою Юлією Латиніною. Він наголосив, що до всіх уклоністів будуть судові рішення, бо придбання фіктивних довідок є "проявом корупційних дій".
"На основі цього потрібно буде звертатися до судів тих країн, де вони перебувають як біженці з певними юридичними статусами, щоб їм це скасували, і в судах цих країн довести, що ця людина отримала довідку не належним чином. Але екстрадиція – це складна юридична процедура, тому на масове повернення таких людей сподіватися не варто”, – сказав Подоляк.
Він додав, що будуть створені спеціальні реєстри, куди внесуть таких осіб. Проблеми у них виникнуть вже під час перетину кордону при поверненні в Україну. Потім будуть йти юридичні процедури, у рамках яких будуть з'ясовуватись підстави, на яких особа змогла виїхати з країни. Але це буде після закінчення війни.
В Україні проходять масові перевірки ВЛК через численні випадки корупції. На основі розслідувань правоохоронні органи будуть проводити екстрадицію ухилянтів додому. Проте не всі західні країни погодились на такий крок. Відповідно до 4 статті конвенції не передбачена процедура видачі за порушення військового права. Наразі відповідну заяву зробили Чехія, Угорщина та Німеччина.
Відомо, що повернути до України планують всіх військовозобов'язаних громадян, які незаконно втекли за кордон. Проте спершу "на вихід" з ЄС "попросять" українських топ-корупціонерів. Про це повідомив голова Міністерства юстиції Денис Малюська.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.