У Євросоюзі побільшало українців зі статусом тимчасового захисту: в яких країнах наших громадян найбільше

Читать на русском

Тимчасовий захист в країнах ЄС від початку війни отримали понад чотири мільйони громадян України

Читать на русском
Українські біженці
Люди вимушено покинули свої домівки через війну

Тимчасовий захист в країнах ЄС від початку війни отримали понад чотири мільйони громадян України

У країнах Європейського союзу зросла кількість українців, які отримали статус тимчасового захисту. За останній місяць таким правом скористались майже 32 тисячі людей. Загалом захистом  ЄС перебувають 4 млн 186,17 тис. тих, хто скористався таким правом. Найбільше зростання кількості наших громадян зафіксували у Німеччині, Нідерландах, Ірландії. 

Таку статистику наводить бюро Євростат. Останні числа стосуються кінця вересня 2023 року. 

"У порівнянні з кінцем серпня 2023 року кількість бенефіціарів тимчасового захисту від України в ЄС збільшилася у вересні на 31 920 (+0,8%). Найбільше абсолютне зростання спостерігалося в Німеччині (+19 205; +1,6%), Нідерландах (+3 685); +2,8%) та Ірландії (+2 875; +3,2%)", - йдеться у повідомленні. .

Загалом за пів року найбільший приріст громадян України, які отримали тимчасовий захист, спостерігався у Німеччині - майже 130 тисяч людей. Далі йде Чехія - 47,3 тис. Однак від вересня вперше від початку війни у вересні зафіксували скорочення кількості тих, хто скористався тимчасовим захистом. З країни виїхало 7 125 людей.

Також виїжджають із Польщі -1 895 українців позбулися цього статусу та повернулись додому або ж поїхали в інші країни. Крім того, кількість біженців зменшилась у Франції та Словенії. 

"Загалом, за оновленими даними основними країнами ЄС, які прийняли одержувачів тимчасового захисту з України, були Німеччина (1 млн 194,90 тис. осіб; 28,3% від загальної кількості), Польща (958,66 тис. осіб); 23,1%) і Чехія (357,96 тис. осіб; 8,8%). Сумарна частка цих трьох країн становить 60,2%", - підсумовують у статистичному бюро. 

 Будуть зміни 

 Нагадаємо, країни Європи готують серйозні зміни для українців, яких прихистили від війни. Адже у березні 2025 року закінчується дія директиви ЄС про тимчасовий захист.

Низка країн готує зміни у програмах допомоги. Хтось хоче заохотити людей повернутись до України і навіть пропонує грошові виплати. Інші держави, навпаки, прагнуть інтегрувати українців у своє суспільство. Соціальні виплати, допомога із орендою житла та працевлаштуванням, медичне обслуговування - все це переглянуть. Для прикладу, Німеччина, Румунія, Норвегія, Данія готують програми, за якими українці будуть вчити мову та шукати роботу. Натомість Швейцарія платитиме гроші за те, щоб якомога більше українців залишили її територію - уряд навіть розробив план заохочення. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.