Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
VIRA: "Перший раз я зустрілася з ним, коли мені було 18. Ми просто познайомилися і я поїхала. Потім зустрілися знов і навіть трохи пожили разом, декілька місяців. Але, як іноді буває, щось не складалося… Він чекав на мене… І я повернулась.. З цього моменту моя любов зростала з кожним днем, і сьогодні я нарешті хочу про це розповісти…"
Місцеві жителі виступили проти розміщення біженців у Глендалоху
Плани щодо розміщення 950 українських біженців у житловому комплексі Глендалох в Ірландії були скасовані після того, як місцеві жителі висловили своє невдоволення. Мешканці кажуть, що з ними не консультувались й інфраструктура не розрахована на таку кількість людей.
Департамент з питань інтеграції Ірландії підтвердив плани розміщення біженців у Глендалоху лише кілька тижнів тому. Однак, після того, як стало відомо, що громадськість не була заздалегідь проконсультована, плани були негайно скасовані.
Член Ради Шей Каллен сказав, що "не було абсолютно жодного спілкування з громадськістю, представниками громадськості чи народними обранцями". Він також зазначив, що відсутність належної інфраструктури в районі для такого великого напливу людей також викликала серйозне занепокоєння місцевих жителів.
"Ми розуміємо, що це складний час для всіх, але ми повинні переконатися, що ми діємо відповідально і в інтересах всіх зацікавлених сторін", — сказав Каллен.
За даними Головного управління статистики Ірландії, станом на 8 жовтня 2023 року в країні отримали персональні номери 96,3 тисяч осіб з України. Серед них 68% – дорослі віком від 20 років, 32% – молодші.
Більшість українських біженців в Ірландії проживають у приватному секторі: у таких помешканнях проживає 17,4 тисячі осіб. Для цього було залучено 7,7 тисяч приватних приміщень, господарі яких отримували виплату за прийом біженців.
Ще 13,9 тисячі українців проживали у закладах місцевих органів влади за програмою "Пропонуй житло". Раніше влада підрахувала, що за державні кошти в готелях та інших об’єктах розміщення проживає 73 тисячі біженців з України. Близько 15 тисяч українців в Ірландії вже працевлаштовані, найбільше – у секторі готельного бізнесу. Найбільше українців проживають в Ірландії у графствах Дублін, Керрі, Корк, Донегол, Голуей та Клер.
За розрахунками, на кінець червня 2023 року за кордоном через війну перебувало 5,6–6,7 млн українців. Це на 0,3–0,5 млн більше, ніж на кінець 2022 року. Причиною називають удари по цивільній інфраструктурі, які ворог не припиняв всю холодну пору року. Переважна більшість біженців — це жінки та діти.
Найбільше українських біженців перебуває в Німеччині та Польщі — 27 % та 24 % відповідно. Значна їх кількість втратила левову частку своїх доходів після початку повномасштабного вторгнення і потребують допомоги.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.