Якщо найближчим часом ви не плануєте поїздок чи чималих покупок в ЄС, то свої заощадження краще зберігати в доларах
Після перемоги Дональда Трампа на виборах у Сполучених Штатах стали частіше з'являтися розмови про укріплення долара й відповідне ослаблення євро. Кандидат економічних наук Олександр Хмелевський дав поради, в якій валюті краще зберігати свої статки українцям.
“Американські фінансові ринки позитивно сприйняли обрання Трампа. До виборів виникали побоювання, що переможе Камала Гарріс, економічна програма якої виглядала слабко. Натомість Трамп збирається знизити податки, підвищити імпортні мита, зняти обмеження на видобуток нафти й газу. Все це сприятиме економічному розвитку США. Проте США в найближчій перспективі може зустрітися й з економічними проблемами. Зниження податків може призвести до зростання дефіциту держбюджету та збільшення державних запозичень. Це може викликати нове зростання інфляції. З усім тим, перспективи долара виглядають краще, ніж євро. Економіка єврозони сповільнюється. Має місце політична криза в Німеччині та Франції, де місцеві парламенти не можуть схвалити бюджети на наступний рік”, - зазначив Олександр Хмелевський.
На думку експерта, великою проблемою для єврозони є те, що туди входять держави з різним рівнем економічного розвитку, кожна держава має власний бюджет та здійснює власну боргову політику. Ряд держав єврозони мають значні проблеми державного боргу. ЄЦБ, який здійснює монетарну політику не має впливу на національні уряди щодо їх фіскальної політики.
“Тому євро є більш вразливим порівняно з доларом. Якщо найближчим часом ви не плануєте поїздок чи чималих покупок в ЄС, то свої заощадження краще зберігати в доларах”, - сказав Олександр Хмелевський.
Національний банк України утримує стійкість валютного ринку. Про це розмірковує Голова НБУ Андрій Пишний у колонці "Економічній правді".
"Однак не варто плутати стійкість ринку з фіксацією курсу. Курс помірно коливатиметься в обидва боки, реагуючи на зміну ринкових умов. Це й надалі посилюватиме адаптивність валютного ринку та економіки. Водночас динаміка курсу враховуватиме завдання НБУ повернути інфляцію до цілі 5% у найближчі роки", - вважає Пишний.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.