Ласкаво просимо на Слов'янський Балаган «Трампампум», де Еммануель Макрон, принц Вільям, Олаф Шольц і багато інших вряди-годи поміняють свої серйозні капелюхи на святкові корони. А також Елон Маск, який вжився в роль рок-зірки і став... ну, Елоном!
Брак медперсоналу змушує приймати нові заходи.
Для того, щоб медики з інших країн витрачали менше часу на перевірку кваліфікації в Україні, депутати пропонують узаконити їх проживання в країні.
Відповідний законопроект з'явився на сайті Верховної Ради України. У чому полягають зміни і чому це важливо для медицини, - з'ясовував Інформатор .
Проблема полягає в термінах, який необхідний для підтвердження іноземного диплому медика. Найчастіше він перевищує час перебування в країні за короткостроковою візою або безвізового режиму для іноземця. Наприклад, для підтвердження кваліфікації лікарів і провізорів слід пройти підготовку в інтернатурі, курси спеціалізації, стажування з присвоєнням звання лікаря-спеціаліста та легалізацію кваліфікаційної категорії. Фахівцям потрібно пройти курси спеціалізації або удосконалення. На все йде близько 6 місяців.
Тому влада хоче узаконити їхнє перебування в Україні і надати можливість подовжити дозвіл на проживання. Але є умова - після закінчення процедури медик повинен працювати в нашій країні. Приватною буде медустанова або державною - значення не має. Також держава хоче надати дозвіл мед. закладу, де іноземець буде проходити підготовку, на використання праці осіб без громадянства. І в перші два роки дії закону його видача і продовження будуть безкоштовними.
Для того, щоб отримати посвідку на проживання, іноземцю потрібно подати:
Термін дії дозволу на проживання неможна продовжити, якщо:
Раніше ми повідомляли про те, як розвивалася медицина в Україні останні 30 років . Також читайте про те, що в Україні органи одного донора врятували одразу чотири життя .
Софія Єлагіна