«За моєю оцінкою, я не думаю, що ми досягнемо тут прориву, доки президент [ред. - Трамп] і президент Путін не будуть взаємодіяти безпосередньо з цього питання.»
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
Затримані вину не визнають
В кінці вересня в турецькій Анталії 14 осіб були заарештовані за звинуваченням в участі в організації "Хізб ут-Тахрір". Двоє з них - громадяни України, кримські татари брати Лимар та Осман Османови.
Про це повідомив адвокат Мустафа Коджаманбаш, передає Інформатор .
"В Анталії були заарештовані 14 осіб, двоє з них - громадяни України, кримські татари, решта - громадяни Туреччини. Всі вони звинувачуються в участі в організації" Хізб ут-Тахрір", - заявив Коджаманбаш.
За словами адвоката, брати Лимар та Осман Османови провину не визнають.
"В них були взяті свідчення. У своїх свідченнях затримані заперечують наявність зброї. Вони відкрили офіс в Анталії, в якому проводили уроки релігії, розмови, панельні дискусії, конференції. У свою чергу, ця діяльність зацікавила правоохоронців. Вони почали прослуховувати телефонні розмови затриманих, відстежувати їх дії, фотографувати та записувати. Разом з публікаціями в соціальних мережах, турецькі правоохоронці зібрали справу, заарештували 14 осіб та звернулися до прокурора", - пояснив адвокат.
Коджаманбаш нагадав, що організація "Хізб ут-Тахрір" заборонена в Туреччині, але терористичною її не вважають.
"Хізб ут Тахрір - заборонена організація, але не вважається терористичною. На першому засіданні суду наша сторона нагадала про це, але суддя відповів, що вважає Хізб ут-Тахрір злочинною організацією та відправив заарештованих до СІЗО", - резюмував захисник.
Нагадаємо, в жовтні 2017 року у Бахчисараї затримали кримських татар Ібрагімова, Асанова, Белялова, Салієва , Зекірьяева і Аметова. У травні 2018 року в рамках тієї ж справи були затримані та заарештовані Смаїл і Мустафаєв. Вони активісти організації «Кримська солідарність» - об'єднання адвокатів, родичів політв'язнів та активістів, яке допомагає кримчанам, які зазнали переслідувань за політичними або релігійними мотивами.
Затриманих звинуватили в участі у «Хізб ут-Тахрір» - міжнародній ісламській політичній організації, що закликає до об'єднання всіх мусульманських країн до халіфату, але відкидає терористичні методи боротьби. Росія визнала її терористичною у 2003 році, діяльність «Хізб ут-Тахрір» на території країни заборонена. В рамках українського законодавства «Хізб ут-Тахрір» є легальною організацією. У країнах Західної Європи і Північної Америки вона також не заборонена, за винятком адміністративних обмежень на її діяльність у Німеччині.
Всі підсудні відкидають звинувачення в тероризмі і стверджують, що їх переслідують за політичними мотивами. Вирок у справі «Хізб ут-Тахрір»: 110 років колонії суворого режиму на сімох кримських татар.
Крім того, у одного з фігурантів справи «Хізб ут-Тахрір» підтвердили COVID-19 і вивезли з СІЗО невідомо куди.