У трьох областях України медики почали виявляти туберкульоз за допомогою ШІ

Читать на русском

Задля успішного проведення діагностики медичні центри забезпечили найсучаснішою технікою

Читать на русском
ШІ, турберкульоз
В Україні будуть виявляти туберкульоз за допомогою ШІ

Задля успішного проведення діагностики медичні центри забезпечили найсучаснішою технікою

У Львівській, Івано-Франківській і Сумській областях медики розпочали виявлення туберкульозу за допомогою штучного інтелекту. Це перші в Україні випадки застосування моделі машинного навчання в медицині. Зазначається, що медичні центри, де відбулась реалізація цього підходу на практиці - оснащені передовим обладнанням.

Про це повідомляє Центр громадського здоров'я МОЗ України. Нова техніка дозволяє фахівцям, які пройшли тренінги та мають компетенцію працювати з цією технологією, ефективно виявляти захворювання.

Штучний інтелект аналізує рентгенівські знімки та визначає на них потенційні патології. Він відображає результати у вигляді теплової карти легенів. Це покращує точність діагностики. Обробкою діагностичних даних лікарі користуються у понад 40 країнах світу.

Вона показує високу ефективність у виявленні туберкульозу та працює за наступною схемою: спочатку ШІ зчитує рентген-знімки та проводить автоматичний аналіз. Далі він відображає зони потенційної патології у вигляді теплової карти легенів. Завдяки цьому й виявляється ураження у 1-100% ймовірності.

Що таке туберкульоз

Туберкульоз — це заразна хвороба, яку викликає бактерія під назвою Mycobacterium tuberculosis. Вона найчастіше вражає легені, але може поширюватись і на інші частини тіла, як-от кістки, нирки та мозок. Хвороба передається від людини до людини через повітря, коли хвора особа кашляє, чхає або навіть просто розмовляє, виділяючи в повітря мікроби.

Симптоми активного туберкульозу легень включають довготривалий кашель, біль у грудях, кровохаркання, слабкість або втома, втрата ваги, лихоманка та потіння вночі.

Війна змінила традиційні підходи в медицині

Раніше МОЗ України повідомляло, що в умовах війни українські лікарі стали більше застосовувати телемедичні технології у своїй діяльності. Вони дозволяють допомагати українцям віддалено в усіх куточках країни. Особливо це актуально там, де немає доступу вузькопрофільних спеціалістів. В нашій країні ці технології вже допомогли врятувати життя породіллям та новонародженим. За допомогою віддаленого консультування на Миколаївщині успішно пройшли пологи у породіллі, яку не змогли доставити до лікарні через заборону окупантів та погрози розстрілу. Пологи приймала медсестра, консультуючись з акушером-гінекологом онлайн.

Зазначається, що вагітні жінки потребують постійного моніторингу стану здоров’я та оперативного реагування на зміни в його показниках. Саме тому за допомогою спеціальної телемедичних платформ та за допомогою переносних портативних апаратів тококардіографії лікарі змогли провести діагностику віддалено.

"На телефон встановлюється програмне забезпечення, за допомогою технології бездротового зв'язку підключається девайс і відбувається визначення стану плода вагітної пацієнтки. Результати діагностики аналізує лікар за допомогою свого смартфона або ж за допомогою вебверсії телемедичної платформи. Працівники аналітичного відділу постачальника програмно-апаратного комплексу за допомогою штучного інтелекту проводять аналіз отриманих діагностичних показників життєдіяльності плода та формують окремий аналітичний звіт із понад 30 параметрів", - зазначили у МОЗ.

Нагадаємо: чи буде високосний 2024-й рік для українців переломним "роком карми", розповідає відома астрологиня Анна Карпєєва.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.