У Трампа пояснили, чи обговорюють вступ України до НАТО

За словами радника президента США з нацбезпеки Майка Волца, жодних обговорень що вступу України у Північноатлантичний союз не ведеться

Трамп, вступ до  НАТО
У Трампа підтвердили, що питання вступу України до НАТО не обговорюється

За словами радника з нацбезпеки Майка Волца, наразі не ведуться переговори на треку вступу України до НАТО. Розмови щодо цього питання не відбуваються. Волц каже, що на даному етапі важливо, щоб Європа скоординувала більше власних зусиль для захисту України.

Про те, що у Трампа не ведуть жодних переговорів про вступ України до НАТО, повідомила репортерка Білого дому в CNN Алейна Трин в Х

"Цього не розглядається", — каже Майк Волц про вступ України до НАТО

"Він каже, що гарантії безпеки для "майбутнього України" з боку європейських країн — це інша дискусія, і Білий дім хоче, щоб Європа, включаючи Францію та Великобританію, посилилася", - йдеться у її повідомленні. 

У Трампа підтвердили, що питання вступу України до НАТО не обговорюється 1

 Нападки Трампа на Зеленського

Президент США Дональд Трамп, виступаючи у своїй резиденції Mar-a-Lago у Флориді, фактично звинуватив Україну у розв’язанні війни з Росією. Він також висловився щодо популярності Володимира Зеленського та зауважив, що Україна досі не провела запланованих виборів через воєнний стан. Пізніше він повторив свої заяви у дописі в соцмережі Truth Social.

Звинувачення Трампа, частина яких збігається з поширеними російськими наративами про війну, пролунали лише за кілька годин після зустрічі американських та російських представників у Ер-Ріяді, де вони обговорювали можливість припинення війни, що триває вже майже три роки. Згодом Володимир Зеленський звинуватив Трампа у "житті в просторі дезінформації", створеному Росією.

Трамп наголосив, що Україна не проводила президентських виборів з 2019 року, коли Зеленський, який раніше не мав політичного досвіду, здобув перемогу. У дописі в Truth Social він повторив тезу про те, що український лідер є "диктатором без виборів".

Згідно з українською Конституцією, перший п’ятирічний термін Зеленського мав завершитися у травні 2024 року. Однак після повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року в країні запроваджено воєнний стан, що автоматично призвело до призупинення виборчого процесу.

Закон про воєнний стан був ухвалений ще у 2015 році, невдовзі після анексії Криму Росією, тобто задовго до приходу Зеленського та його партії "Слуга народу" до влади. Незалежні спостерігачі ОБСЄ визнали вибори 2019 року конкурентними, а основні демократичні свободи — загалом дотриманими. У другому турі Зеленський отримав 73% голосів.

Сам Зеленський раніше заявляв, що вибори будуть проведені після завершення війни. Він також ще не оголошував, чи балотуватиметься на другий термін.

На думку експертів, проведення виборів до закінчення бойових дій є практично неможливим через постійні російські обстріли українських міст, а також значну кількість громадян, які перебувають за кордоном або на тимчасово окупованих територіях.

Заява Трампа про нелегітимність Зеленського пролунала невдовзі після того, як Кремль висловив аналогічні сумніви. 28 січня правитель Росії Володимир Путін у розмові з російськими ЗМІ назвав Зеленського "нелегітимним".

Коментуючи відсутність виборів в Україні, Трамп заперечив, що його твердження є російською пропагандою: "Це не щось російське, це виходить від мене і від інших країн". Сам Зеленський раніше наголошував, що розмови про вибори під час війни є "абсолютно безвідповідальними".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube