“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Мобілізація в Україні триває, і в її проведення вносилися зміни
В Україні триває мобілізація, а від початку жовтня її правила зазнали змін. Категорії тих, хто може служити в армії, розширили. А військові та політики все частіше заявляють про те, що війна буде тривалою і рано чи пізно служитимуть усі українські чоловіки. В ТЦК із цим твердженням частково згодні.
Майор Роман Істомін, речник Полтавського обласного ТЦК та СП, пояснив, хто саме піде до війська. В інтерв’ю "Телеграфу" він сказав, що до мобілізації має бути готовий кожен військовозобов'язаний.
"Якщо говорити про "всіх" як про все населення України, то навряд чи. Але якщо брати саме військовозобов’язаних громадян, то цілком можливо. Я сказав би так: кожен чоловік уже повинен зрозуміти, що йому, швидше за все, доведеться захищати Батьківщину зі зброєю в руках", - зазначив Істомін.
Поки що в Україні діє загальна мобілізація. Її обсяги визначені у мобілізаційних планах. У першу чергу мобілізовують резервістів, колишніх учасників АТО, ООС. Також поступово нарощують чисельність військ за рахунок тих військовозобов'язаних, хто вже проходив службу в армії.
Насправді категорій, які мають відстрочку або ж взагалі не підлягають мобілізації, чимало. "Броню" поки що мають і студенти денної форми навчання, аспіранти та інші науковці. Не беруть до війська багатодітних та одиноких татусів і тих, хто опікується родичем з інвалідністю. Також є низка хвороб, з якими чоловік або отримає відстрочку, або ж - "білий квиток". Якщо чоловіки із цих та деяких інших категорій йдуть на фронт - то, за законом, можуть робити це лише з власної волі.
Проте, законом не передбачені конкретні терміни відстрочки від мобілізації. І раз на рік чоловікам призовного віку вручають повістку для уточнення даних та скеровують на ВЛК. Це продиктовано вимогами воєнного стану, кажуть у ТЦК. У мирний час лікарську комісію українці проходили раз на п'ять років.
У владі кажуть, що залежно від обставин війни та її тривалості. Посилення мобілізаційних заходів може відбутись у разі зміни воєнної стратегії. І усі подальші кроки будуть залежати від військового плану і засобів стримання росії. Наразі про такі зміни не йдеться, але все може швидко змінитись.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.