У оборонному комітеті Ради назвали головну причину, від якої мобілізація в країні може посилитись

Мобілізація в Україні поки що буде продовжуватись у такому форматі, як вона є

Секретар парламентського комітету з питань нацбезпеки Роман Костенко
Нардеп Роман Костенко перелічив умови посилення мобілізації в країні

В Україні посилення мобілізаційних заходів може відбутись у разі зміни воєнної стратегії. Та подальші кроки будуть залежати від військового плану і засобів стримання росії. Також важлива комплектація тих чи інших підрозділів. Наразі про подібні зміни мова не йде.

Про це повідомив секретар парламентського комітету з питань нацбезпеки, оброни і розвідки, нардеп "Голоса" Роман Костенко в інтерв’ю "Українській правді". Він каже, що війна переходить в нові фази, тому треба бути напоготові. 

"Війна перейшла в нову фазу – війни економік, війни ресурсів. Ми маємо зрозуміти, яка наша подальша стратегія, що ми робимо. Ми зможемо говорити про певну кількість (тих, кого треба мобілізувати – Ред.), коли будемо знати, скільки підрозділів нам потрібно створити, скільки підрозділів нам треба поповнити, які дії планує російська федерація, який в нас план (ми збираємось контратакувати на одному напрямку, на декількох, чи будемо стримувати російську федерацію на рубежах)", - каже Костенко.

За словами Костенка, ні йому, ні парламентському комітету, у якому він працює, наразі невідомо про зміни до військової стратегії. Тож, як каже він, мобілізація поки що буде продовжуватись "у такому форматі, як є". Водночас, на думку народного обранця, держава нині повинна змінити інформаційну політику щодо мобілізації та доносити українцям тезу про те, що "війна може продовжуватись довго і ми не можемо на одних плечах її тягнути".

Від чого буде залежати додаткова мобілізація в Україні

В Україні продовжується цифровізація військкоматів та військовий стан - до 15 листопада включно. ТЦК та СП вже невдовзі отримають доступ до всіх держреєстрів, що пришвидшить обмін інформацією щодо військовозобов'язаних і сприятиме отриманню чітких даних щодо конкретного призовника.

Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк каже, що питання додаткової мобілізації в Україні буде залежати від ситуації на фронті і того, який ефект матиме мобілізація в росії. Він так само пояснює, що українці мають розуміти, що може настати час, коли знадобиться додаткова мобілізація певних військових спеціальностей. Крім того, бійцям, які вже довго воюють, потрібно забезпечити ротацію.  

Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр також заявляла, що продовження мобілізації залежить від ходу війни.Тому тут прогнози некоректні. А саму мобілізацію оголошує своїм указом президент. Загальна мобілізація в Україні триває з 24 лютого і періодично продовжується через повномасштабну збройну агресію росії проти України, яка триває. Наразі, вже декілька разів мобілізацію продовжували. Потребу розраховують військові. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube