У ТЦК пояснили, у яких випадках не відбувається навчання перед відправкою на фронт

Йдеться про ті випадки, коли особа менш як 10 років тому проходила строкову службу, була учасником АТО чи ООС

ТЦК, навчання військових
У ТЦК пояснили, у яких випадках не відбувається навчання перед відправкою на фронт

Не всі військовозобов'язані українці проходять військові навчання перед відправкою на фронт. Винятки стосуються тих осіб, які до 10 років тому уклали контракти на військову службу, або були учасниками АТО, ООС. Таких громадян одразу відправляють у гарячі точки, без навчання. Утім вони мають перевагу, бо можуть самостійно обрати військову частину, де хочуть служити. Якщо ж військових контракт було укладено понад 10 років тому – такі особи проходять обов'язкову воєнну підготовку. Водночас укладання першого контракту передбачає великі переваги над звичайною мобілізацією. 

Про те, кому необов'язково проходити військовий вишкіл перед відправкою на фронт, розповіла представниця Дніпропетровського ОТЦК Олена Кузміна. За її словами, від військового вишколу звільняються ті, хто вже проходив військову службу за контрактом. Утім, давність контракту не має перевищувати 10-річний термін. У всіх інших випадках – навчання обов'язкове. Перевагою є те, що контрактники, звільнені у запас, можуть самостійно обрати військову частину для нового етапу служби.

"Якщо людина обирає підрозділ і якщо в неї менше ніж 10 років перерви після проходження строкової служби або після служби в АТО, ООС, а після звільнення знову хоче піти служити за контрактом, – вона напряму відправляється у військову частину, яку собі обрала. Якщо перерва в службі понад 10 років, то людина їде до навчального центру і проходить підготовку заново", – цитує Кузміну "УНІАН".

Переваги контрактної служби над мобілізацією

Кузміна розповіла і про переваги контрактної служби над мобілізацією. За її словами, передовсім йдеться про право вибору місця служби самостійно. Також у такому разі держава гарантує повні соціальний та медичний пакети, належне грошове забезпечення. Якщо контракт перший – особа отримує одноразові виплати. Так, для рядових у 2024 році передбачено 24 224 гривень, для сержантів та старшин – 27 252 гривень, для офіцерів – 30 280 гривень. Окрім того, передбачені як "підйомні", так і виплати на оренду житла та навчання.

"Це повний соцпакет – медичне та грошове забезпечення, виплати за укладення першого контракту. Якщо людина прибуває до місця проходження служби, то їй виплачується підйомна допомога. Також виплачуються кошти при потребі винаймати житло. Також можна отримати безкоштовно освіту у вищих військових навчальних закладах", – додала вона.

До слова, терміни контракту бувають різні. Так, для військовослужбовців, що служать на посадах рядового складу йдеться про 3 роки, для військовослужбовців на посадах сержантського і старшинського складу йдеться про терміни від 3 до 5 років, а для осіб офіцерського складу від 5 до 10 років.

 Контракт - для вмотивованих, а мобілізація - ні

За словами речника Полтавського ОТЦК Романа Істоміна, для мотивованих українців призовного віку існує служба за контрактом, однак саме призов на військову службу за мобілізацією розрахований виключно на тих громадян, у яких немає мотивації. Істомін при цьому заперечив звинувачення на адресу ТЦК та СП у зростанні випадків самовільного залишення частини (СЗЧ) серед військовослужбовців.

Водночас ТЦК та СП найчастіше призивають на службу військовозобов'язаних чоловіків, віком від 40 до 45 років, оскільки молодь боїться воювати у десантно-штурмових військах, морській піхоті чи механізованих мотопіхотних бригадах, де фіксують найбільші втрати.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube