Мобілізація 18-річних — погане рішення: чому поради США щодо зниження віку призову розбиваються об українську реальність

США рекомендують Україні знизити вік мобілізації до 18 років, як колись вони це зробили для війни у В’єтнамі, але тоді військових на фронт обирали вибірково, а не мобілізували всіх; в Україні реальність інша — нація бореться за своє виживання, а тому будь-що має зберегти молодь, якої в країні найменше

Молоді юнаки у ЗСУ, військові, мобілізація, Україна
Мобілізація 18-річних — погане рішення

Зниження віку мобілізації до 18 років — погане рішення. Україна має найменше чоловіків у віці від 15 до 24 років серед всіх вікових груп — йдеться про лише 1 млн 740 тис. осіб. Попри вимоги США знизити вік призову, як це колись американці зробили для війни у В'єтнамі, проводити паралелі не варто — українська реальність геть інша —  українці борються не просто проти РФ, а, передовсім, за виживання власної нації й саме молодь потрібна для її відродження та продовження. 

Про те, що у питанні мобілізації в Україні немає хороших рішень, повідомив британський офіцер, доктор військових досліджень Королівського коледжу Лондона Френк Ледвідж для видання LIGA.net. За словами військового, прошарок українських чоловіків у віці до 24 років дуже тонкий, а тому український президент Володимир Зеленський має рацію, коли хоче зберегти молодь. З 17 млн 280 тисяч всіх чоловіків в Україні у віці між 15-24 роки є лише 1 млн 740 тис. осіб. 

Статево-вікова структура населення України перед вторгненням (Інфографіка: Український центр суспільних даних)
Статево-вікова структура населення України перед вторгненням (Інфографіка: Український центр суспільних даних)

Вимагаючи зниження віку мобілізації до 18 років, у США не враховують два фактори: по-перше, на війну у В'єтнамі мобілізовували вибірково, а не всіх, по-друге, тоді мова не йшла про екзистенційне виживання цілої нації. 

Навіть якщо Україна мобілізує всіх без виключення своїх громадян – вона не зможе кількісно здолати Росію, яка вчетверо переважає за населенням та добре платить іноземним найманцям. 

"Навіть якби Україна призвала зараз всіх, кого хоче, не зможе кількістю перемогти Росію, – вона вчетверо більша за населенням і платить за відправлення на війну великі гроші. Деякі проблеми не мають хороших рішень", – заявив Ледвідж.

Військовий підкреслює, що Росія вербує найманців з бідних країн, заохочуючи воювати високими оплатами. Проти українців воюють, приміром, шріланкійці, індійці. Однак, загалом іноземців у рядах ЗС РФ небагато. Вийнятком є військові КНДР, яких нараховують від 10 до 12 тисяч у понад 700-тисячному війську ЗС РФ.  Зі свого боку, в України менше шансів залучити іноземців до війни, бо ніхто не хоче сваритися з Росією.

Зниження мобілізаційного віку до 18 років

Раніше старший лейтенант Микола Мельник у коментарі 24 каналу пояснив, що якщо в Україні й надалі існуватиме корупція і до армії не потраплятимуть діти високопосадовців та українських еліт, то вік мобілізації все ж доведеться знижувати до 18 років. Зараз, за словами Мельника, за межами України перебувають близько 2 мільйонів ухилянтів, а дітей посадовців на фронті взагалі майже немає.  

Українських чоловіків, віком до 25 років, планують залучати до захисту держави низкою мотиваційних пакетів. Йдеться про одноразову стартову виплату у 500 тис. грн, безплатне навчання, бойові виплати та низку інших бонусів. Контракт діятиме протягом одного року, а навчатимуть майбутніх бійців ЗСУ протягом півтора місяця.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube