Призов за мобілізацією — це для немотивованих: речник Полтавського ТЦК пояснив логіку

Речник Полтавського обласного ТЦК та СП Роман Істомін не вважає дії ТЦК та СП демотиваційними для військовозобов'язаних

Мобілізація, Роман Істомін
На думку Романа Істоміна, дії ТЦК та СП не винні у зростанні випадків СЗЧ. Колаж: Ілюстративний. Фото з відкритих джерел

Для вмотивованих військовозобов'язаних існує служба за контрактом, однак саме призов на військову службу за мобілізацією розрахований виключно на тих громадян, у яких немає мотивації. Про це заявив речник Полтавського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Роман Істомін. Він заперечив звинувачення суспільства в сторону ТЦК та СП у зростанні випадків самовільного залишення частини (СЗЧ) серед військовослужбовців.

Речник Полтавського обласного ТЦК та СП не погоджується з думкою, що до лав Збройних Сил України потрапляє багато невмотивованих людей саме через мобілізаційні дії ТЦК та СП. Навпаки, він сам ставить питання чому за понад два з половиною роки повномасштабної війни люди не вмотивовані та яким чином їх має "мотивувати" ТЦК. За його словами, частина мобілізованих громадян, потрапивши у військо, набувають мотивації. Проте частина тих, хто "не стає мотивованими воїнами", не обов'язково йдуть у СЗЧ, повідомляє Telegraf. На думку Романа Істоміна, переважна кількість випадків СЗЧ серед військовослужбовців відбувається, коли воїн не знаходить спільної мови з командиром і почувається зайвим у підрозділі. Проте призов на військову службу розрахований саме на невмотивованих громадян, заявляє Істомін. 

"Давно вже пора зрозуміти: для мотивованих існує військова служба за контрактом. А призов за мобілізацією це, в принципі, саме для немотивованих осіб. Призов за мобілізацією — це обов'язкова військова служба", - вважає Роман Істомін.

Наприкінці жовтня голова Верховного Суду Станіслав Кравченко заявив, що в Україні збільшилась кількість випадків самовільного залишення військових частин. Водночас народна депутатка від групи "За майбутнє" Ганна Скороход підтвердила, що в Україні зафіксовано понад 100 тисяч випадків СЗЧ, і частина їх явно пов'язана з відчуттям несправедливості у військових.

СЗЧ серед військовослужбовців

З початку повномасштабного вторгнення Росії, в Україні відкрили майже 90 тисяч проваджень щодо самовільного залишення частини та дезертирства. Найбільшу кількість справ порушили у Донецькій області, а найбільше справ до суду передали у Львівській області. Зазначається, що найбільше проваджень щодо СЗЧ відкрили протягом січня-вересня 2024 року - 35 307 випадків.

Також у жовтні Державне бюро розслідувань затримало військовослужбовця 56 окремої мотопіхотної бригади Сергія Гнезділова, який раніше публічно самовільно залишив військову частину. Тепер його підозрюють у дезертирстві. За це йому загрожує до 12 років позбавлення волі. 

Згодом Печерський районний суд міста Києва задовольнив клопотання прокуратури та заарештував Гнезділова до 12 грудня. Сам військовослужбовець під час судового засідання зробив низку заяв. Він оголосив, що готовий почати голодування, якщо уряд не визначить чіткі терміни служби для військових. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube