Україна може програти війну з РФ до кінця 2024 року, якщо США не нададуть допомогу – глава ЦРУ

Читать на русском

Заява Бернса щодо допомоги Україні від США стала найгострішою на сьогодні

Читать на русском
Білл Бернс
Глава ЦРУ закликав пришвидшити узгодження допомоги Україні

Заява Бернса щодо допомоги Україні від США стала найгострішою на сьогодні

Директор ЦРУ Білл Бернс зробив доволі провокативну заяву. Він передрік програш України у війні проти Росії до кінця 2024 року. За його словами, це станеться у разі, якщо Сполучені Штати не нададуть допомогу найближчим часом

Про це Бернс заявив під час виступу у Центрі Джорджа Буша, пише видання CNN. Зазначається, що цей меседж став одним з найгостріших попереджень для Білого дому останнім часом. Глава ЦРУ не став апелювати загальними фразами, а дуже докладно розповів про гостру потребу в основних боєприпасів української армії. У якості приклада він навів два батальйони, чисельністю понад 2000 осіб, які могли зробити лише "15 артилерійських пострілів на день" та "42 мінометні постріли".

"Без додаткової допомоги картина буде набагато жахливішою. Є цілком реальний ризик того, що українці можуть програти на полі бою до кінця 2024 року або принаймні поставити Путіна в положення, коли він зможе диктувати умови політичного врегулювання", – сказав Бернс.

Він додав, що ще місяць тому ситуація була не такою критичною, але затягування з допомогою призвело до того, що "Україна може капітулювати". Проте допомога не тільки надасть можливість тримати оборону, а й підійме бойовий дух українців. Бернс резюмував, що будь-яке зволікання з допомогою призведе до того, що "ми побачимо більше Авдіївок".

Допомога Україні від США

Понад три місяці США не може погодити допомогу Україні. Ініціатива Джо Байдена про виділення 60 млрд доларів не знайшла підтримки у Конгресі. Були відкинуті й інші пропозиції. Але це може призвести до втрати нових територій в Україні. Саме тому спікер Палати представників США Майк Джонсон оприлюднив свій план допомоги Україні, який має певні особливості.

Якщо раніше допомога Україні, Ізраїлю та Таїланду були в одному законопроєкті, то тепер їх розділили. Це повинно допомогти швидше ухвалити рішення, бо у разі правок, їх буде легше додати. Відомо, що розгляд питання фінансування допомоги для України має статися протягом тижня. Очікується, що конгресмени підтримають таке рішення. 

Раніше президент України Володимир Зеленський припустив, якими жахливими можуть бути наслідки, якщо США не нададуть Україні новий пакет допомоги. За словами глави держави, буде багато жертв і багато втрат. Він пояснив, що ми не маємо достатньо систем ППО, щоб захиститися від російських ракет і дронів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.