В законопроєкт про допомогу Україні від США подали поправку про переговори з РФ: що відомо

Читать на русском

Пакет допомоги Україні від США включає ряд поправок, які не були наразі затверджені

Читать на русском
В законопроєкт про допомогу Україні від США подали поправку про переговори з РФ: що відомо
Представники Республіканської партії подали кілька поправок до законопроєкту

Пакет допомоги Україні від США включає ряд поправок, які не були наразі затверджені

До законопроєкту про допомогу Україні від США, за який будуть голосувати вже 20 квітня, надійшло десятки поправок. Їх пропонували представники Республіканської партії. Одна з таких поправок вимагає припинення виділення будь-яких коштів для України, якщо та не сяде за стіл переговорів з РФ.

Правку, яка зазначена під номером 46, подав ультраправий республіканець Поло Госар з Аризони. Він хоче, щоб президент ініціював переговори.

"Заборонити виділення будь-яких коштів для України протягом 90 днів після того, як президент ініціює мирні переговори між Росією та Україною", - звучить правка, яку запропонував Госар.

правка 1Поміж інших поправок до пакета допомоги Україні є також пропозиції, що виглядають абсурдно. Наприклад, ультраправа республіканка Марджорі Тейлор Ґрін у своїй запропонованій поправці вимагає від усіх представників Конгресу США, які підтримують законопроєкт про допомогу Україні, вступити до Збройних Сил України. Крім цього, Тейлор Ґрін пропонує не виділяти кошти, поки на території України нібито тривають переслідування християн та існують біолабораторії. Поки неясно, чи ці правки потраплять у фінальну версію законопроєкту допомоги Україні від США.

Що відомо про законопроєкт про допомогу Україні від США

Перший законопроєкт про допомогу Україні був представлений спікером Палати представників Майком Джонсоном. Він містить ряд важливих пунктів, серед яких включення далекобійних ракет ATACMS та виділення майже 61 мільярда доларів. Однак понад 23 мільярди з них планується використати на поповнення запасів озброєнь у США.

Новий законопроєкт відрізняється від попередніх у тому, що пакет іноземної допомоги був розділений на чотири окремі законопроєкти: підтримка України, Ізраїлю, Тайваню та інші потреби національної безпеки США.

Український законопроєкт передбачає виділення 13,8 мільярда доларів на закупівлю новітніх систем озброєнь, оборонних товарів та послуг, 11,3 мільярда на поточні військові потреби США у регіоні та 26 мільйонів на нагляд та підзвітність щодо наданої допомоги.

Держдепартамент і Пентагон мають надати спеціальну стратегію підтримки Києва протягом 45 днів з моменту ухвалення законопроєкту. Також передбачається надання 7,8 мільярда прямої фінансової допомоги від США.

За яких умов Україна отримає 7,8 мільярда доларів від США

За даними нардепа Ярослава Желєзняка, є ряд умов, за якими Україна може отримати від США цю суму. Зокрема, кошти будуть доступні до 30 вересня 2025 року. Крім того, гроші надаються незалежно від будь-яких інших законодавчих обмежень на допомогу іноземним країнам.

Використання коштів:

  • Військова допомога може використовуватися для придбання зброї, боєприпасів та інших оборонних матеріалів, а також для розвідки та навчання.
  • Економічна допомога може використовуватися для гуманітарної допомоги, енергетичної безпеки, підтримки демократії та інших цілей.
  • Кошти, виділені для підтримки бюджету, не можуть використовуватися для виплати пенсій.

Умови погашення:

  • Вся економічна допомога, надана Україні, має бути погашена на умовах, встановлених президентом.
  • Угода про погашення не може передбачати анулювання будь-якої або всієї суми боргу, за винятком випадків, передбачених нижче.

Анулювання боргу:

  • Президенту заборонено анулювати будь-який борг до 15 листопада 2024 року.
  • Після цієї дати до 50% загального боргу може бути анульовано за умови схвалення Конгресом.
  • Будь-який залишковий борг також може бути анульовано після 1 січня 2026 року, знову ж таки за умови схвалення Конгресом.

Нагадаємо, законопроєкт був схвалений Сенатом США у лютому, однак фінансування не погодили через розбіжності в Конгресі. Очікується, що Палата представників також схвалить його найближчим часом, після чого президент США Джо Байден його підпише.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.