У США відповіли Путіну, чому не вважають "крадіжкою" використання активів РФ для підтримки України

Читать на русском

США використовують активи РФ цілком законно

Читать на русском
Джанет Єллен і США
США вважають законним використання активів РФ для підтримки України

США використовують активи РФ цілком законно

Міністерка фінансів США Джанет Єллен відхилила твердження президента Росії Володимира Путіна, що план, розроблений лідерами G 7 щодо використання конфіскованих російських активів для підтримки України, прирівнюється до "крадіжки". Єллен додала, що всі дії щодо конфіскації активів є законними. 

Єллен пояснила позицію адміністрації Байдена щодо заморожених активів РФ під час виступу на програмі ABC "This Week".

У відповідь на повномасштабне вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року США та "наші глобальні партнери по коаліції вирішили заморозити, конфіскувати російські суверенні активи в нашій юрисдикції," сказала вона. За словами Єллен, сума активів склала близько 280 мільярдів доларів.

"З цієї суми більшість, близько 200 мільярдів доларів, знаходяться в бельгійській фінансовій установі, де вони генерують дохід, який не належить Росії та накопичувався в цій установі. І ми погодилися — G 7 та наші партнери — використовувати вартість цього доходу для надання Україні позики в розмірі 50 мільярдів доларів, яка буде сплачена з тих так званих надприбутків, що накопичуються в цій фінансовій установі", — пояснила вона.

"Ми дійсно продовжуємо роботу, яку раніше виконала Європа, щоб переконатися, що потік, приблизно від 3 до 5 мільярдів доларів на рік, надходив до України, але ми прискорюємо це, надаючи позику, яка буде сплачена з часом",  — додала Єллен.

На запитання про стурбованість щодо можливих юридичних викликів або можливої російської помсти Єллен відповіла рішуче, заперечивши заяву Путіна. У США вважають конфіскацію активів законною.

"Це жодним чином не є крадіжкою. Російські активи залишаються в цій установі. Вони були конфісковані. Інвестиції, які мала Росія, дозріли. Отже, кошти Росії знаходяться в готівці, але вони генерують дохід для установи, на який Росія не має жодних прав", — підкреслила Єллен.

"Тому тут немає жодних юридичних проблем. І наші союзники, наші партнери, G7, нададуть Україні позику в розмірі 50 мільярдів доларів, яка буде погашена з часом за рахунок цих доходів. І я б сказала, що лідери G7 вже чітко заявили, що вони не розморозять ці активи, поки Росія не відшкодує збитки, завдані Україні", — резюмувала міністерка фінансів США.

За її словами, коаліція бореться з Путіним. Вона не розпадеться, як того хоче диктатор.

"І ми дійсно ведемо битву волі з Путіним. Путін, як я думаю, вважає, що наша коаліція розпадеться, і що ми не будемо надалі забезпечувати Україну ресурсами, необхідними для ведення цієї війни та підтримання їхньої економіки. І це спосіб показати, що ми маємо і здатність, і волю це робити",  — підкреслила Єллен.

Використання активів РФ на користь України

Лідери країн Великої сімки (G7) минулого тижня погодилися на попередню угоду щодо надання Україні позик на суму 50 мільярдів доларів, використовуючи відсотки, що нараховуються на російські суверенні активи, заморожені після вторгнення в Україну тисяч військових Путіна, повідомляє Reuters.

Наступного дня Путін розкритикував угоду, заявивши на зустрічі зі співробітниками свого міністерства закордонних справ, що "крадіжка," як він це назвав, не залишиться безкарною.

"Незважаючи на всі хитрощі, крадіжка, безумовно, залишиться крадіжкою. І це не залишиться безкарним," — сказав Путін.

"Тепер це стає очевидним для всіх країн, компаній та суверенних фондів, що їхні активи і резерви далеко не в безпеці як у правовому, так і в економічному сенсі цього слова. ... Наступним об'єктом експропріації з боку США і Заходу може стати будь-хто", — бідкався Путін.

Нагадаємо, днями російський диктатор Володимир Путін підписав указ, який дозволяє націоналізацію американських активів у РФ для "компенсації збитків". Він пояснив, що це його відповідь на заморожування активів РФ у США. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.