З початку другого терміну президента Дональда Трампа США не запровадили жодних нових санкцій проти РФ, а в окремих випадках навіть послабили наявні обмеження
Троє американських сенаторів-демократів розпочали розслідування через паузу з боку адміністрації президента Дональда Трампа у запровадженні нових санкцій проти Росії. Американський лідер відмовляється впроваджувати жорстокі обмеження проти Кремля вже понад 5 місяців. Законодавці США вважають, що це "надихає" Путіна продовжувати війну.
Про це пише The Hill з посиланням на спільну заяву сенаторів Джин Шахін, Елізабет Воррен та Кріса Кунса. За словами сенаторів, з початку другого терміну президента Дональда Трампа США не запровадили жодних нових санкцій проти Росії, а в окремих випадках навіть послабили наявні обмеження.
"Замість того, щоб зробити очевидні кроки для тиску на агресора, президент Трамп нічого не робить, і ми будемо розслідувати цю змарновану можливість домогтися припинення війни", - йдеться у спільній заяві сенаторів.
Згідно з аналізом The New York Times, за президентства Джо Байдена Вашингтон увів понад 6200 санкцій, що в середньому становило понад 170 на місяць. Вони були спрямовані на компанії, торгівлю та фінансові операції, які підтримують російську воєнну машину. Сенатори переконані, що відсутність тиску з боку США дозволяє Володимиру Путіну продовжувати вести війну проти України.
"Американці мають запитати себе, чому президент, який обіцяє завершити велику війну, натомість дозволяє агресору діяти безкарно. Окрім зупинки ключової допомоги Україні, президент Трамп вже понад п’ять місяців блокує регулярне оновлення санкцій та експортного контролю, що дозволяє дедалі більшій кількості порушників у Китаї та інших країнах світу продовжувати постачати зброю російській воєнній машині. Відмова від використання наявних інструментів надихає Путіна продовжувати війну", - заявили сенатори.
Наразі Сенат США готовий запровадити санкції проти Росії. Але законодавці чекають на "зелене світло" від президента Дональда Трампа.
Йдеться про законопроєкт сенатора-республіканця Ліндсі Грема. Згідно з ним, усі країни, які купляють нафту у РФ та не допомагають Україні, отримають тарифи у розмірі 500% від Штатів. Найбільшими покупцями російської нафти є Китай та Індія.
Під час нещодавнього саміту НАТО у Гаазі союзники намагались переконати президента США Дональда Трампа зробити політику щодо Росії більш жорсткою та ввести нові санкції. Проте американський лідер вагався з приводу такого кроку.