У росіян знову підтікає: й цього разу на МКС

Читать на русском

Витік в російському сегменті МКС стався вже втретє, менше ніж за рік.

Читать на русском
МКС, росія, NASA
В космосі стався витік теплоносія на російському модулі "Наука".

Витік в російському сегменті МКС стався вже втретє, менше ніж за рік.

Російські космічні технології регулярно дають збій, за чим спостерігає увесь світ. В російському сегменті Міжнародної космічної станції (МКС) знову стався витік, це підтвердили в NASA. В офіційному прямому ефірі орбітальної лабораторії помітили пластівці замерзлої охолоджуючої рідини, що розбризкуються в космос. Згодом це підтвердили по радіозв’язку між диспетчером місії США та астронавтами.

Витік в російському сегменті МКС стався вже втретє, менше ніж за рік, цього разу - на російському модулі "Наука", зазначають автори матеріалу Sciencealert.

Аварія відбулася з зовнішнього радіаторного контуру, доставленого на станцію в 2012 році. Про це в Telegram відзвітував "Роскосмос", додавши, що температура в постраждалому місці залишалася нормальною. 

"Екіпажу та станції нічого не загрожує", - додали в повідомленні, проте в NASA занепокоєні через стан російських технологій, адже модуль Nauka новий - його запустили в 2021 році. 

Російські космонавти навіть на біговій доріжці займались, в той час як американці відповідально попередили власних астронавтів щодо можливої загрози забруднення.
Російські космонавти навіть на біговій доріжці позаймались попри аварію, в той час як американці відповідально попередили власних астронавтів щодо можливої загрози забруднення, аби захистити своїх.

Керівництво місії США, тим часом, ініціювало розслідування ситуації на борту МКС. Американский екіпаж убезпечили, попросивши "в якості запобіжного заходу закрити віконниці в сегменті США, проти забруднення". Відбувається "щось систематичне", дійшли висновку в NASA. 

Нагадаємо, попередній витік стався у грудні 2022 року. Тоді співробітники орбітальної лабораторії побачили, як білі частинки, схожі на сніжинки, протягом кількох годин вилітали з задньої частини пристикованого до МКС російського корабля "Союз МС-22".

Тоді висувалося припущенння, що це сталося через удар об корабель крихітного метеорита. І попри запевнення російської сторони, що все під контролем (читай, вірити - себе надурити), екіпаж тим не менше додому на цьому космічному судні повернутися не зміг. Він залишився на МКС аж на цілий рік, що від початку місії не планувалося. 

Подібний витік у середині лютого 2023 року знову повторився на російському вантажному кораблі "Прогрес МС-21", котрий пристикувався до МКС із жовтня 2022 року. Зрозуміло, що послідовність витоків знижує ймовірність їхньої появи від метеоритних атак.

"У росіян витікає три системи охолодження – тут є спільна нитка. Один раз – що завгодно, другий – випадковість, третій – щось систематичне. Насправді це лише підкреслює низьку надійність російських космічних систем. Якщо додати це до контексту їх невдалого дослідження Місяця в серпні – вони не виглядають чудово", - резюмували космічні аналітики.  

Російський космічний сектор, який історично був гордістю країни-агресорки, роками стикався з труднощами, від браку фінансування (через перехід економіки рф на військову його фактично не стало), наукових невдач та корупційних скандалів.

МКС є однією з небагатьох сфер співпраці між Москвою та Вашингтоном, яка все ще триває з початку російського повномасштабного вторгнення в Україну та міжнародних санкцій, які послідували за цим. Росія буцімто хоче відмовитись від МКС після 2025 року. Там заговорили про створення власної орбітальної станції, але поки що невідомо, чи існує готовий проект. А головне, незрозуміло де взяти на це грошей. На тлі постійних витоків теплоносіїв з російських космічних кораблів - звучить смішно. 

Нагадаємо, з 4 по 11 жовтня триває Всесвітній тиждень космосу

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.