У Москві не вірять у реальність пропозицій 47-го президента США щодо швидкого припинення війни в Україні
Росія не візьме до уваги ті пропозиції обраного 47-м президентом США Дональда Трампа щодо України, в яких буде закладено ідею поразки РФ. Інші ідеї можуть бути розглянуті. Російська сторона "готова вислухати" Трампа, при цьому простого вирішення цієї проблеми бути не може, заявив 9 листопада заступник глави МЗС РФ Сергій Рябков, якого цитує російський "Інтерфакс".
За твердженням Рябкова, якщо Вашингтон надішле сигнали про готовність до врегулювання війни в Україні (на вищому рівні, тому що сигнали про бажання домовитися з РФ нібито і так приходять зі США на всіх рівнях і фіксуються російською верхівкою), то Росія проаналізує їх. Наразі ж пропозиції Трампа Москва оцінює як передвиборчу риторику, яка була необхідна, щоб привернути до себе увагу.
"Я думаю, що деякі послання з його боку щодо надшвидкого врегулювання ситуації в Україні - це не більше ніж риторика, це не більше ніж спосіб привернути до себе додаткову увагу на передвиборчому відрізку", - вважає заступник глави МЗС РФ.
Рябков обіцяє, що РФ "ретельно, відповідально й уважно підходить до будь-яких ідей, які пропонуються країнами в цій сфері", маючи на увазі російсько-українську війну. За його словами, прикладом цього є китайсько-бразильська пропозиція мирного врегулювання війни в Україні, яку в Росії "критикують за очевидні недоліки", але, мовляв, теж розглядають.
Водночас він зауважив, що розглядати будуть пропозиції, які лежать "не в площині подальшого накачування" України допомогою й, за його словами, очікування "стратегічної поразки Москви". Шлях, яким до мирних переговорів пропонує рухатися Росія (без деокупації українських територій), Рябков назвав нібито "єдиним реалістичним".
Нагадаємо, 7 листопада Путін виступив на щорічній зустрічі клубу "Валдай", висловивши бажання оновити відносини з Вашингтоном. Він натякнув, що кампанія Трампа демонструє "готовність відновити зв'язки з Росією та сприяти вирішенню української кризи" а також підкреслив відкритість Росії до "відновлення відносин із США".
Інститут вивчення війни (ISW) припускає, що Путін розглядає Трампа як шанс для "перезавантаження" відносин зі США за сценарієм Кремля. Водночас за словами сенатора Марко Рубіо (який є одним з неофіційних поки що кандидатів на посаду держсекретаря США за 47-го президента) Трамп є прихильником закінчення війни, але це не означає, що він "фанат Путіна"
Трамп у промові 6 листопада, оголосивши себе переможцем виборів та 47-м президентом США, пообіцяв, що "зупинить усі війни", та наголосив, що за 4 роки минулої його каденції (2016-2020) "не було війни". Під час передвиборчої кампанії він багато разів повторював, що закінчить війну в Україні за 24 години після обрання, або, у гіршому разі, до власної інавгурації (20 січня 2025 року).
Ці заяви у вересні прокоментував президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю The New Yorker. Український лідер припустив, що кандидат у президенти США Дональд Трамп насправді не знає, як зупинити війну (перемога Трампа показала, що так воно і є - до миру в Україні у нього явно не дійшли руки ні першого дня після обрання, ні наступні).
Загалом Дональд Трамп ставить під сумнів необхідність допомоги Україні та каже, що основну частину тягаря має нести Європа. Наприклад, у квітні він казав, що Європа повинна збільшити розмір допомоги Україні до американського. А в березні Трамп казав, що не виводитиме США з НАТО, якщо Європа заплатить "свою справедливу частку" витрат на оборону. За його словами, якби не Сполучені Штати, то НАТО нібито не існувало б. Згідно з "планами", що зливаються в пресу, Трамп теж хоче "розрулювати" ситуацію в Україні теж руками Європи - американських військ у "демілітаризованій зоні" не передбачається, тільки європейські
Наприкінці жовтня Дональд Трамп і його кандидат на пост віцепрезидента Джей Ді Венс оприлюднили свій план щодо завершення війни в Україні. Як повідомляє Financial Times, вони пропонують заморозити конфлікт, а в цей час триватимуть переговори. При цьому в Трампа визнають, що "остаточної угоди, ймовірно, не буде доти, доки Путін не піде". Крім того, Україну схилятимуть до відмови від членства в НАТО та переосмислення мінських угод минулих років. В The Economist наголошували, що Трамп не схильний підтримувати членство України у НАТО. Він буде наполягати, щоб наша країна отримала нейтральний статус.
Журналісти авторитетного видання The Wall Street Journal 7 листопада випустили у світ матеріал, де нібито радники Трампа обговорювали потенційні сценарії його дій щодо припинення війни в Україні. Посилаючись на неназвані та анонімні джерела знову розігрувався сценарій, при якому Трамп зателефонує Зеленському у Путіну і наступить мир. Щоправда, без уточнень та конкретики про те, як це може статися. У WSJ повідомили, що варіантом може стати повна відмова Києва від намірів вступити до НАТО аж на довгих 20 років, а також абсолютне "заморожування" війни.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.