У Росії через війну Путіна фіксують рекордну кількість розлучень

Сім з десяти шлюбів у Росії розпадаються, однак найбільший сплеск зафіксували саме за три роки війни РФ проти України

Розлучення, Росія
У Росії через війну проти України фіксують рекордну кількість розлучень

Війна Росії проти України спровокувала небувалий сплеск розлучень серед росіян. Кожен сьомий з десяти шлюбів у РФ з тріском розпадається, а причинами краху відносин стають невизначеність, еміграція й чітке усвідомлення того, що традиційні для росіян сімейні ролі, де чоловік - здобувач, а дружина - доглядає за дітьми й готує їжу, більше не працюють. Війна перекроїла ці обов'язки, закріпивши ключовим для всіх - службу в армії російського правителя Володимира Путіна. 

Про те, що війна Володимира Путіна спровокувала нову хвилю розлучень у РФ, йдетсья у підкасті російського видання "Медуза". Соціологи Анна Кулешова та Поліна Аронсон навесні 2024 року запустили пілотне дослідження щодо того, як змінюється ставлення росіян до кохання під час війни РФ проти українців.

Вони провели інтерв'ю з десятками російських чоловіків і жінок різного віку, з різними сексуальними ідентичностями, які полягають у різноманітних видах відносин, починаючи від традиційних, завершуючи неформальними. 

З'ясувалося, що за останні десять років росіяни стали рідше одружуватися, при цьому кількість розлучень досягла майже рекордного максимуму. У 2023 році в Росії було зареєстровано не лише 946 тисяч нових шлюбів, а й 684 тисячі розлучень. 72% шлюбів у РФ закінчуються розлученням. ЗМІ у РФ регулярно та масово пишуть про те, що кількість розлучень зростає четвертий рік поспіль, а Росія входить до десятки країн з найвищим рівнем розлучень у світі.

Офіційна статистика — навіть із усіма нюансами підрахунків — дозволяє журналістам, депутатам та представникам влади говорити, що "інститут шлюбу в Росії тріщить по швах".

Поліна Аронсон, співавтор соціологічного дослідження про кохання під час війни, каже, що коли все навколо руйнується, традиційні ґендерні ролі відновлюються: стає майже природним, що жінка залишається вдома, доглядає за дітьми, літніми батьками та займається домашніми справами. Проте є жінки, які не хочуть залишати свою кар'єру, що дає їм успіх і фінансову незалежність.

"Коли все падає і руйнується, ґендерні ролі повертаються на свої місця. І стає ніби само собою зрозуміле, що жінка залишається вдома, піклується про дітей, літніх батьків та господарство. Але є жінки, які не хочуть кидати кар'єру, яка гарантує їй успіх та фінансову незалежність. Є люди, які довгі роки вили гніздо, займалися соціальною мобільністю, штовхали себе наперед. Для багатьох жінок це не просто економічний успіх. Відмовитись не заради грошей, а заради себе від стосунків дуже важко", - каже Аронсон. 

 

Щоб хоч якось зупинити масові розлучення, російська влада з 1 січня 2025 року стрімко - майже у вісім разів - збільшить мито за розлучення - з 650 до 5000 рублів. До російської Держдуми внесли законопроєкт, який ускладнить розлучення, і Мін'юст РФ вже зараз розробляє механізм, за яким розлучитись у РФ буде майже неможливо. 

Діти Путіна ростуть в ізоляції 

У російського правителя Володимира Путіна та колишньої російської гімнастки Аліни Кабаєвої двоє спільних дітей. Синів звати Іван та Володимир. Родина російського президента може дозволити собі все, але є й зворотний бік: через маніакальну скритність Путіна, який тримає своє особисте життя в абсолютній секретності, а також через підвищені заходи безпеки діти ростуть в ізоляції від зовнішнього світу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube