Дорого і жодного сенсу: віцеспікер Ради Корнієнко відреагував на можливу мобілізацію нардепів

Читать на русском

Олександр Корнієнко переконаний, що в мобілізації нардепів буде зацікавлена тільки росія

Читать на русском
Олександр Корнієнко
Віцеспікер Ради вважає, що парламент "не зможе працювати", якщо нардепів мобілізують

Олександр Корнієнко переконаний, що в мобілізації нардепів буде зацікавлена тільки росія

Перший віцеспікер Верховної Ради, Олександр Корнієнко, заявив, що відправлення депутатів на фронт може суттєво ускладнити законотворчий процес та функціонування парламенту. За його словами, це може призвести до збоїв у голосуванні та прийнятті законів, а також стане перешкодою для ефективності держави в умовах воєнного стану.

Про це він сказав в інтерв'ю Укрінформу. Зокрема, Корнієнко висловив обурення ідеєю мобілізації, наводячи приклад висловлення глави Миколаївської ОВА Віталія Кіма, який підкреслив, що депутати на фронті можуть мати обмежений вплив.

"Так Кім (Віталій Кім, голова Миколаївської ОВА. - ред.) же сказав вчора – який з нас толк? Є відповідь така нудна законодавчо-конституційна – більше нікому буде тоді голосувати й приймати закони, бюджет, зокрема. І це точно заважатиме перемозі, функціонуванню держави", – пояснив Корнієнко.

Віцеспікер зауважив, що така мобілізація буде коштовною. Справа в тому, що депутати отримуватимуть значно вищі виплати за участь в бойових діях.

"Зараз депутат отримує на руки близько 80 000 грн, а буде отримувати понад 100 000 грн, якщо буде воювати", – висловився віцеспікер Ради.

Підготовка до мобілізації депутатів: законопроєкт 

Законопроєкті, який був зареєстрований Кабміном у Раді 5 грудня 2023 року, передбачає ряд змін у процесах мобілізації, військового обліку та проходження воєнної служби, включаючи уточнення підстав для звільнення, розширення переліку осіб, які можуть отримати відстрочку, та введення покарань для ухилянтів.

При цьому головнокомандувач ЗСУ, Валерій Залужний, на брифінгу 26 грудня, дав відповіді на ключові питання, пов'язані з запланованими змінами в сфері мобілізації. Окрім цього, за словами міністра оборони Рустема Умєрова, у документі буде відповідь на запитання щодо демобілізацій й зниження призовного віку з 27 до 25 років. Також міністр прокоментував дискусію щодо кількості мобілізованих, потрібних для фронту (нагадаємо, йдеться про 500 тисяч військових - ред). Цей документ був розкритикований як представниками експертного середовища, так і у Верховній Раді. Зазначається, що окремі його положення навіть жорсткіші, ніж аналогічне законодавство в росії.

А от джерела "Інформатора" стверджують, що нинішнє посилення мобілізаційних заходів - то ще дрібниця. По-справжньому серйозно за українців "візьмуться" вже в у лютому 2024 року. Основний акцент робитимуть на молоді 25-30 років.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.