У Раді запропонували перевіряти відцифрований образ обличчя при отриманні водійських прав - деталі законопроєкту

Читать на русском

Законопроєкт був внесений ще у 2023 році, але профкомітет Ради розглянув його лише 23 травня 2024-го

Читать на русском
Зміни для автовласників в Україні
В Україні готують зміни для автовласників. Колаж: Інформатор

Законопроєкт був внесений ще у 2023 році, але профкомітет Ради розглянув його лише 23 травня 2024-го

В Україні при перереєстрації автомобіля та отриманні водійського посвідчення можуть почати перевіряти дані про місце проживання та відцифрований образ обличчя. Про це йдеться у законопроєкті 9504 щодо доступу до інформації, необхідної для надання адміністративних послуг у сфері дорожнього руху. Профільний комітет Верховної Ради рекомендував ухвалити документ.

Про це повідомляє “Судово-юридична газета”. Законопроєкт внесли ще у липні 2023-го, однак парламентський комітет розглянув його лише 23 травня 2024 року.

У документі “Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус” зазначається, що територіальні органи МВС під час звернення осіб щодо отримання водійських прав, державної реєстрації або перереєстрації, зняття з обліку транспортних засобів зможуть отримувати інформацію з Демографічного реєстру для її перевірки. Зокрема, йдеться про:

  • ім’я особи (українською мовою та латинськими літерами відповідно до правил транслітерації);
  • дата народження;
  • місце народження;
  • відомості про зареєстроване або задеклароване місце проживання (перебування) особи, зняття особи з реєстрації місця проживання або про зміну місця проживання (перебування) особи;
  • реквізити паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон, посвідки на постійне проживання, посвідки на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист;
  • унікальний номер запису в Реєстрі;
  • відцифрований образ обличчя особи.

Крім того, законопроєктом передбачені зміни до Закону “Про дорожній рух”. А саме:

  • У частині наділення Кабінету Міністрів повноваженнями визначати порядок отримання інформації, у тому числі для здійснення її перевірки, необхідної для надання адміністративних послуг з отримання права на керування транспортними засобами, державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку транспортних засобів, з інформаційних систем та електронних баз даних (реєстрів) органів виконавчої влади, інших державних органів, зокрема з Єдиного державного демографічного реєстру, а також обсягу такої інформації;
  • в частині надання права територіальним органам МВС на отримання з реєстрів та баз даних державних органів (зокрема з Єдиного державного демографічного реєстру) інформації, необхідної для допуску громадян до керування транспортними засобами;
  • в частині надання права територіальним органам Міністерства внутрішніх справ України на отримання з реєстрів та баз даних державних органів (зокрема з Єдиного державного демографічного реєстру) інформації, необхідної для державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку транспортних засобів.

Робота Верховної Ради: останні новини

Напередодні у Раді вирішили повернутися до розгляду законопроєкту про депутатську етику. Він передбачає правила етики для народних депутатів, а також спрямований на забезпечення гендерної рівності і протидію сексизму. Зокрема, нардепам заборонять порушувати гендерну рівність і розмовляти по мобільному під час роботи в комітетах. 

Нещодавно також заступниця голови Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Мар'яна Безугла презентувала доопрацьований законопроєкт щодо створення в Україні військової поліції. Підрозділ матиме певні повноваження й займатиметься злочинами та правопорушеннями серед військовослужбовців. Зокрема, він виконуватиме завдання з підтримання правопорядку і військової дисципліни у Міноборони України, ЗСУ та Державній спеціальній службі транспорту. 

Крім того, стало відомо, що нардепи активно збирають підписи, щоб законопроект №8371 був включений до порядку денного роботи парламенту. Він стосується заборони УПЦ МП. Автори документу стверджують, що його прийняття сприятиме захисту національної безпеки, суверенітету та те.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.