"На сьогодні секретар РНБО сформулював цей пункт як «інформаційна твердість». Це загальна історія, до якої залучені різні структури, зокрема обидві розвідки, а також СБУ"
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Ця пісня про добрі і світлі почуття. Мені сподобалось слово “Неабищо”, бо воно не звичне, ми так називаємо людей які нам подобаються, чи яких ми кохаємо. Мене називали “моє неабищо”, мені це сподобалось, тому що я відчула в цьому слові певну унікальність, милозвучність. Це слово і смішне, і дивне, але дуже моє”, - коментує TAYANNA.
Голова комітету ВР з питань зовнішньої політики пояснив, що це тимчасовий захід
Чоловікам призовного віку за кордоном тимчасово обмежено доступ до більшості консульських послуг. Це рішення МЗС України викликало резонанс у суспільстві, утім заходи не стосуються громадян, які виїхали за кордон цілком законно.
Голова комітету ВР з питань зовнішньої політики Олександр Мережко пояснив, що це тимчасовий захід. Він пов'язаний з набранням чинності нового закону про мобілізацію.
За словами Мережка, метою цих обмежень є узгодження документації з новим законом та налагодження нових механізмів роботи. Депутат підкреслив, що рішення не вплине на тимчасово переміщених осіб, які законно перебувають за межами України. Обмеження стосуються лише тих чоловіків призовного віку, які хочуть отримати необхідні документи до набрання чинності законом про мобілізацію.
"Рішення щодо консульських послуг не вплине на тимчасово переміщених осіб, зокрема, на тих, хто законно перебуває за кордоном, а лише на тих чоловіків призовного віку, які намагаються отримати необхідні документи до набрання чинності законом про мобілізацію", – зазначив Мережко.
З 23 квітня 2024 року консульства України тимчасово призупинили надання послуг чоловікам призовного віку. Це означає, що отримати внутрішній або закордонний паспорт чоловікам цієї категорії тепер можна лише на території України, звернувшись до органу або підрозділу Державної міграційної служби.
У МЗС України пояснюють це рішення як тимчасовий захід, пов'язаний з прийняттям Верховною Радою нового закону про мобілізацію. Очікується, що обмеження буде скасовано 18 травня, коли закон набере чинності.
Важливо зазначити, що всі заяви про надання консульських послуг, подані до 23 квітня, будуть розглянуті та опрацьовані консульськими установами в повному обсязі. Тимчасово не прийматимуться лише нові заяви від чоловіків призовного віку, оскільки розгляд таких справ може вийти за рамки часу, що залишився до набуття чинності законом.
У зв'язку з цією ситуацією Польща та Литва заявили про готовність допомогти Україні повернути додому чоловіків призовного віку, якщо буде така потреба. Ці чоловіки зможуть за бажанням долучитися до лав Збройних Сил України.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, чи втрачатимуть українці майно та авто за неявку до ТЦК.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.