Новий закон про мобілізацію: чи втрачатимуть українці майно та авто за неявку до ТЦК

Читать на русском

Юристи не сходяться у думках, чи буде майно ухилянтів від мобілізації йти з аукціону

Читать на русском
Чи забируть майно та авто за неявку до ТЦК
Мобілізація в Україні

Юристи не сходяться у думках, чи буде майно ухилянтів від мобілізації йти з аукціону

Напередодні набуття чинності нового закону про мобілізацію, в юридичних колах виникла дискусія щодо того, чи може несплата штрафу стати підставою для арешту та подальшого продажу з аукціону майна особи, яка ухиляється від мобілізації. Деякі юристи тлумачать закон так, що він не дозволяє конфісковувати майно таких осіб, інші ж вважають, що ситуація не така однозначна.

У коментарі для ТСН.ua кілька адвокатів та голова одного з судів висловили свою думку з цього приводу. Дискусії тривають.

"Якщо військовозобов'язаний сплатив штраф, але не оновив свої дані, він все одно буде перебувати у розшуку та матиме обмеження на керування транспортним засобом", - зазначає адвокат Микола Максимов.

За його словами, не виключається, що у разі несплати штрафу державні виконавці зможуть арештувати банківські рахунки. Йдеться також і про та картки порушника.

"Швидше за все, кошти будуть стягуватися з заробітної плати. Щодо арешту та продажу авто чи єдиного житла, то, ймовірно, до цього не дійде. Якщо на рахунках людини не буде необхідної суми, то житло може бути продане, а з отриманих коштів буде сплачено штраф, а решта повернуто власнику, - зазначає адвокат. - За винятком випадків, коли це єдине житло. Єдине житло можна забрати, якщо сума боргу перевищує 200 тис. грн", - додає він.

Адвокат Олександр Папуця у коментарі для ТСН.ua роз'яснив, які санкції можуть бути застосовані до військовозобов'язаних, які не оновили свої дані у військкоматах. Згідно з законодавством, навіть після сплати штрафу за неявку до ТЦК протягом 60 днів, військовозобов'язаний все-одно зобов'язаний оновити свої дані.

Якщо він цього не зробить протягом 60 днів з моменту набуття чинності нового закону (18 травня), до нього можуть бути застосовані такі санкції: обмеження керуванням транспортним засобом, штраф. Неоновлення даних, навіть після сплати штрафу, вважається продовженням порушення.

На запитання про те, чи можуть державні органи арештувати майно у разі несплати штрафу, адвокат відповів, що спочатку виконавець може накласти обмеження на рахунки. Якщо коштів на рахунках буде недостатньо, він може накласти обмеження на виявлене рухоме та нерухоме майно. У разі невиконання зобов'язань, майно може бути виставлено на торги та продано на аукціоні. З отриманих коштів буде сплачено штраф та виконавчі витрати, а решта суми буде повернута власнику.

"Якщо людина не виконує зобов’язання, то за певною процедурою майно може бути виставлено на торги і продається за допомогою аукціона. З цих коштів сплачується штраф та виконавчі витрати, а решта повертається власнику", - пояснює Папуця. 

Прогноз судді

Голова одного з судів у коментарі для ТСН.ua роз'яснила, які заходи можуть бути вжиті до боржників, які не сплатили штраф. Вона зазначила, що дії державних виконавців повинні бути співмірними з сумою штрафу.

"Штраф не може бути пропорційним вартості квартири. Зазвичай, для стягнення коштів, на рахунки боржника накладається арешт. Це першочергові дії виконавця", - пояснила вона.

Однак, суддя не виключає, що для стягнення штрафу, державні виконавці можуть прийти описати майно, яке є в житлі боржника. Йдеться про ліквідне майно.

"Йтись може про такі ліквідні речі як телевізор, меблі та інше", - пояснила вона.

Важливо зазначити, що таке рішення буде прийматися судом у кожному конкретному випадку.

МЗС обмежило видачу паспортів за кордоном

Усі консульства України від 23 квітня тимчасово припинили надання послуг чоловікам призовного віку. Обмежено усі послуги окрім дій з оформлення посвідчень особи на повернення в Україну. Рішення, як сказали в МЗС, тимчасове та буде скасоване 18 травня - у день, коли набере чинності закон про посилення мобілізації.

На тлі цього у паспортних сервісах України за кордоном утворились черги. Особи, які в них стоять, висловлюють обурення діями МЗС.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.