У путіна з’явився новий план війни в Україні та пояснення для нових ракетних ударів

Російському диктатору важко визнати свою поразку, тому він буде "битись" до останнього

У путіна з’явився новий план війни в Україні та пояснення для нових ракетних ударів

Західні аналітики визначають, що російська армія програла війну в Україні, питання її завершення лише в часі. Кремлівське керівництво вперто не хоче з цим змиритися та збирає нові сили мобілізованих. Інформатор розповідає, чому ракетні удари та мобілізація вказують на підготовку до відкриття нових фронтів.

Енергетичні війни

За повідомленням Командування Повітряних сил Збройних сил України, ворог змінив місце ракетних атак на Україну. Нові запуски відбувається не з Каспійського регіону, як було попередньо, а зі сторони Ростову. Це зменшує підльотний час ракети та час для реакції на неї. Починаючи з 10 жовтня російський режим використовує тактику змішаних ударів дронами-камікадзе та крилатими ракетами. Це вже дозволило їм вивести з ладу 30% енергетичного сектору України. Прогнозовано, що ці удари будуть продовжуватися.

За словами колишнього командувача Сухопутних військ США в Європі Бена Ходжеса, кремль усвідомлює, що програє війну на полі бою, то зосереджує сили на ракетній війні проти цивільних.  

«Сценарій використання масованих ракетних ударів покликаний аби зламати волю українського народу. Але цього ніколи не трапиться. Продовжувати конфлікт, допоки Захід не ослабне? Цього також ніколи не трапиться.  Тож іншим напрямом зусиль Кремля є продовження типової російської тактики - вбивства невинних людей», - розповідав Ходжес в ефірі «Еспресо».

Перекидання до Білорусі винищувачів МіГ-31К вказує, що в кремлі готують удар по цілям, де потрібне стовідсоткове влучання. Достеменно невідомо скільки гіперзвукових ракет «Кинджал» є в запасі рф. Різні джерела називають цифру в кілька десятків, близько десяти з них вже було використано в Україні.

14 вересня поблизу села Кендже-Кулак Ставропольського краю рф впав «Кинджал». В наслідок цього виникла пожежа, що призвела до людських жертв. Цей випадок вказує на ймовірність випробувань нових ракет, що виробляються нашвидкоруч з підбором необхідних комплектуючих. До конструкції ракети входить понад 100 компонентів західного виробництва, доступу до яких у рф зараз немає.

18 жовтня Київ, Харків, Дніпро, Житомир зазнали знищення об’єктів критичної інфраструктури. Що вказує на задум путіна повністю зруйнувати українську енергосистему. Це своєрідний удар по цивільному тилу Сил оборони України. Сучасне високоточне озброєння вимагає енергетичного забезпечення та якісного зв’язку. З останнім теж з’являються перманенті негаразди – то Ілон Маск не збирається більше безкоштовно підтримувати Starlink, то вирішує передумати. Але сигнали про перебої в його роботі вже фіксуються на фронтах.

Дві загрози

Відсутність будь-яких значущих результатів у російської окупаційної армії в Україні наштовхує на думки, що кремлівське керівництво готується до нової військової операції. Попри повну недолугість російських генералів, як це може виглядати зі сторони, вони не діють прямолінійно. Мобілізація 300 тисяч, як їх вже встигли прозвати, «мобіків» потрібна не для забезпечення оборони раніше окупованих територій. Складно повірити в те, що не маючи необхідної кількості озброєння та можливості забезпечити всю цю орду, російські генерали будуть оборонятися масовістю. Схоже, що в такий спосіб в кремлі намагаються створити нові ударні угрупування, максимально сконцентрувати наявне озброєння, щоб спробувати відкрити нові ділянки фронту.

Про перший напрямок в ЗМІ говорять вже не один день. На території Білорусі спільне регіональне військове угрупування двох країн, за офіційними повідомленнями, має скласти 90 тисяч чоловік. На сьогодні вони вже мають ударну авіаційну підтримку. Наприкінці серпня командування Повітряних сил Збройних сил України повідомило, що на кордоні авіаційне угрупування більше, ніж було на початку повномасштабного вторгнення в лютому 2022 року. Зокрема йдеться про територію Білорусі та Криму, де за підрахунками перебувало 430 літаків і понад 360 гелікоптерів, із них понад 150 – ударні, такі як Ка-52. В небі постійно перебували літаки дальнього радіолокаційного виявлення А-50 та літаки-ретранслятори Іл-22. Сюди треба додати російські засоби протиповітряної оборони, що прикривають Білорусь – оперативно-тактичні ракетні комплекси «Іскандер», та зенітно-ракетні комплекси С-300 та С-400.

З 10 жовтня білоруське військове командування щоденно рапортує про заходи розгортання сил нового угрупування. Крім офіційних повідомлень, більше даних можна отримати від білоруських волонтерів. Так, 18 жовтня Моніторингова група «Беларускі Гаюн» повідомила про прибуття в Білорусь трьох російських літаків-винищувачів МіГ-31К. Це саме ті моделі, що використовуються для запуску гіперзвукових аеробалістичних ракет Х-47М2, більш відомих як «Кинджал». Волонтери не виключають, що гіперзвукові ракети теж могли доставити. 16 жовтня на аеродром Мачулищі прилітали три військово-транспортні літаки Іл-76 ВКС РФ, які цілком здатні доставити такий вантаж. Нагадаємо, складність перехоплення гіперзвукових ракет полягає в їхній швидкості, у розрахунків протиповітряної оборони дуже мало часу, щоб встигнути її збити.

Захопити Київ чи одну з північних областей у «білоруського угрупування» навряд чи вийде, але зав’язати бойові дії або спробувати взяти під контроль залізничну магістраль цілком можливо. Саме по півночі України проходить залізнична гілка: Київ — Коростень — Новоград-Волинський — Шепетівка — Здолбунів — Львів, що стратегічне значення. В першу чергу, для логістики озброєнь від Заходу.

Другим потенційно небезпечним напрямком, про який незаслужено не говорять, є Харківський напрямок. На початку жовтня координатор групи «Інфоспротив», полковник Костянтин Машовець відзначив, що на Луганщині збирається ударне угрупування російських окупантів.

«Судячи з усього, командування військ противника на Сватівському напрямку (в основному – сили та засоби Західного ВО), готується до проведення контрнаступальної операції оперативного масштабу з метою розгрому наступаючого угрупування ЗСУ, точніше, одного з його флангів», – написав у себе на Facebook Машовець.

На сьогодні відомо, що до складу тактичного угрупування входить близько восьми батальйонно-тактичних груп зі складу 11 армійського корпусу рф, 6-ї загальновійськової армії, 1-ї гвардійської танкової армії, 41 загальновійськової армії та підрозділів росгвардії, «мобілізованих».

В разі успіху, угрупування буде підсилено військовими підрозділами, що зараз збираються на території Білгородської області рф. Саме цим пояснюється збільшення кількості «бавовни» в регіоні.

Збройний облік

Логічним виникає запитання – навіщо путіну нові фронти, якщо він зазнає невдач на вже відкритих. Логіку кремлівського диктатора складно зрозуміти, ще до 24 лютого 2022 року мало хто вірив, що він наважиться на повноцінну війну в Україні. Можна припустити, що кремлівські аналітики переконали керівництво, що в української армії не вистачить озброєнь для оборони та подальшого контрнаступу на нових ділянках. Однією з складових успіху ЗСУ, крім розумного планування та підготовки операцій, є саме західне високоточне озброєння.

За інформацією з  відкритих джерел можна зробити висновки, що його поставки до України дорівнюють необхідності виконання поставлених задач. В соціальних мережах вже давно не було ефектних відео роботи HIMARS чи гаубиць М777, про розширення номенклатури військової допомоги США  поки не йдеться, а про ленд-ліз – взагалі нічого не відомо. З огляду на це у російського керівництва може з’явитися думка, що такого озброєння не вистачить, щоб протистояти на нових фронтах. В свою чергу, через нав’язування бойових дій поблизу транспортних логістичних маршрутів, наступні поставки вдасться зірвати.

Треба зауважити, що за півроку великої війни в Україні, принципи комунікації військового сектору з громадськістю дещо трансформувалися. В публічному доступі з’являється не вся інформація або її повідомляють з певним запізненням, щоб не нашкодити процесам та заходам.  

Як раніше повідомляв Інформатор, атака дронів на Київ 17 жовтня стала черговим проявом злочинних намірів окупантів. Росіяни здебільшого цілили в об’єкти критичної інфраструктури. Проте, вони не змогли оминути можливість вбити людей в житловому будинку. Ворог продовжує спроби залишити українців без світла та тепла.

Раніше рашисти намагалися досягти схожих результатів за допомогою масованої ракетної атаки. Цього разу в хід пішли дрони. Причини зміни методів поки не з’ясовані – можливо, росіяни намагаються встановити, як вбивати українців ефективніше – дронами чи ракетами. Можливим варіантом залишається і те, що ракети все ж не нескінченні.

Ганна Герасименко

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube