Роздача повісток, обшуки та доноси: як проходить мобілізація в росії

Мобілізованих звозять на пункти збору без підготовки

Роздача повісток, обшуки та доноси: як проходить мобілізація в росії

У російській федерації посилили поліцейські заходи спрямовані на забезпечення оголошеної мобілізації. Чоловіків відправляють на доукомплектування військових частин, які зазнали значних втрат у війні проти України. Вони не проходять відповідну підготовку в навчальних центрах.

Про це розповіли у Головному управлінні розвідки Міноборони України. При прибутті на пункти збору у мобілізованих вилучають всі засоби зв’язку.

У краснодарському та ставропольському краях, архангельській, волгоградській, воронежській та ростовській областях рф звільнили великі приміщення для розміщення мобілізованих (у тому числі спортивні об’єкти). Представники військових комісаріатів проводять "роз’яснювальну компанію" серед чоловіків щодо кадрової військової служби в зс рф.

Одразу після оголошення мобілізації в станиці тамань краснодарського краю розпочався побудинковий обхід населення співробітниками поліції. Вони роздають повістки чоловікам призивного віку. Щоб попередити "безконтрольне" переміщення чоловіків та максимально охопити населення хвилею мобілізації, на автошляху А289 поблизу районного центру темрюк діють спільні блокпости поліції та представників військового комісаріату.

Загалом мобілізація в краснодарському краї носить масовий характер. Відомо, що близько 30% призваних — це чоловіки, які не мають жодного досвіду військової служби, а офіцерські звання отримали по закінченні військових кафедр у вищих навчальних закладах.

У селищі тьоткіно курської області на постійній основі проводяться обшуки в будинках місцевого населення. Представники спецслужб спонукають доносити одне на одного, намагаючись знайти тих, хто спілкується з українцями та в яких є знайомі чи родичі на території України. У результаті, місцеві уникають будь-яких розмов як з пересічними, так і з близькими людьми. Дороги в напрямку районного центру перекриті, виїзд цивільного населення заборонено.

У чуваській республіці 23 вересня призупинено набір мобілізованих. Керівництво республіки доповідає, що повністю виконало план призову та чекає наступних наказів.

Оголошення часткової мобілізації в рф

На фоні успішного контрнаступу ЗСУ на Харківщині російський диктатор володимир путін у своєму зверненні 21 вересня оголосив про часткову мобілізацію. За його словами, призову на військову службу підпадають лише ті громадяни, які перебувають у запасі та ті, хто проходив службу в лавах Збройних сил рф і має певні військово-облікові спеціальності та відповідний досвід. Скільки росіян планується мобілізувати невідомо. Як розповів міністр оборони рф сергій шойгу, мова йде про нібито 300 тисяч осіб. Однак в опублікованому указі про мобілізацію засекречено один з пунктів. Як зазначив представник Головного управління розвідки Міноборони України Вадим Скібіцькій, оголошення загальної мобілізації стало б значним ударом по режиму путіна. Йому б прийшлося визнати, що росія не змогла виконати всі поставленні завдання, що так звана "спеціальна операція" не досягла результату і те, що йде реальна війна. 

Після оголошення часткової мобілізації в росії почалася хвиля протестів та підпалів військкоматів. З 21 вересня відбулося щонайменше 11 таких спроб. Підпали військкоматів почалися після повномасштабного вторгнення росії в Україну, але відбувалися із меншою частотою: за пів року відомо про близько 20 випадків. На акціях проти мобілізації силовики жорстко розганяли учасників та затримували їх. 

Що відомо про примусову мобілізацію на окупованих територіях України 

Не маючи змоги протистояти ЗСУ, ворог намагається дедалі більше залучати до своїх лав наших співгромадян із тимчасово окупованих територій. Там відбувається постійна примусова мобілізація. Однак ті, хто зараз воює, мають низький морально-психологічний стан. У своїх розмовах, перехоплених СБУ, окупанти скаржаться рідним на неефективність своїх атак, а також обговорюють варіанти, які дозволять їм уникнути бойових дій. Жителі тимчасово окупованих територій, які добровільно приєднуються до збройних сил російської федерації, порушують українське законодавство та будуть покарані. Як не потрапити до ворожого війська:

  • Уникайте особистого отримання повісток і дзвінків з окупаційних "військкоматів";
  • Змініть номер телефону або тимчасово припиніть користуватися ним, якщо його знає окупаційна "влада";
  • За можливості, змініть місце проживання, а краще — евакуюйтесь;
  • Якщо окупанти вас розшукали, наведіть докази, чому не можете нести службу: релігійні переконання, непридатність за станом здоров'я.

Нагадаємо, загарбники в Херсонській області не можуть знайти питну воду, тому тікають на інший берег. Крім того, росіяни почали "мобілізацію" медиків на Луганщині. 

Також Інформатор писав, Харківську область майже повністю звільнили від окупації.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube