У ПС для цього створили спецкомісію, яка вивчить ймовірні факти незаконного переведення авіаспеціалістів в інші підрозділи
У Повітряних силах Збройних сил України 16 січня повідомили про створення спеціальної комісії, яка займеться фактами розслідування ймовірних переведень авіафахівців в інші військові підрозділи чи угрупування ЗСУ. Представники комісії також займатимуться тим, щоб не допускати таких випадків, особливо якщо йдеться про представників дефіцитних професій. Якщо факти порушення підтвердяться — комісія докладе зусиль для того, щоб їх виправити.
Про створення спецкомісії, яка розслідуватиме факти переведення авіаспеціалістів в інші підрозділи, йдеться у повідомленні ПС ЗСУ. Зазначається, що розслідувати у першу чергу будуть ті випадки, коли йдеться про переведення дуже дефіцитних кадрів.
"Передусім це стосується, тих, хто експлуатує та обслуговує технологічну авіаційну техніку, техніку зенітних ракетних, радіотехнічних військ, фахівців РЕБ та інших спеціальностей, укомплектованих мобільних вогневих груп, а також військовослужбовців, які проходили навчання за кордоном на західні зразки озброєння", - зазначено у дописі.
Зараз комісія перевіряє, чи дійсно були такі порушення. Якщо факти підтвердяться — то члени комісії їх виправлять. Спецкомісія передовсім хоче захистити від переведення авіаспеціалістів рідкісних, дефіцитних спеціальностей.
У ПС також опублікували контакти зворотного зв'язку. За телефонами чи електронними адресами можна повідомляти про порушення у цьому питанні. Так у Командуванні Повітряних Сил – тел. 0800500410-2-5, пошта: callcenter.ps@ps.mil.gov.ua
У повітряних командуваннях:
Останнім часом у соціальних мережах та медіа активно обговорюється інформація про переведення авіаційного та зенітного технічного персоналу у піхоту. Такі повідомлення викликали значний резонанс у суспільстві.
Зокрема, авіаційні техніки 114-ї бригади Повітряних сил повідомляли про накази, згідно з якими сотні фахівців мали бути переведені у частини Сухопутних військ. У своїх зверненнях вони наголошували, що такі дії можуть призвести до втрати боєздатності стратегічних підрозділів, які відповідають за обслуговування винищувачів, зокрема МіГ-29.
Також у публікаціях йшлося про критичний дефіцит саперів, інженерів та фахівців протиповітряної оборони, які забезпечують безпеку на полі бою, розмінування територій і підтримку бойової авіації.