Пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім'ї померлого годувальника
У Пенсійному фонді України пояснили, чи може особа, яка має інвалідність з дитинства, одночасно отримувати соціальну допомогу та пенсію по втраті годувальника. Вказується, що така особа може одночасно отримувати пенсію у зв’язку з втратою годувальника за наявності такого права. Відповідне роз'яснення надали у пресслужбі ПФУ.
Особа з інвалідністю з дитинства, яка отримує державну соціальну допомогу в органах соціального захисту населення, може одночасно отримувати пенсію у зв’язку з втратою годувальника за наявності такого права. Пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім'ї померлого годувальника, зокрема особам з інвалідністю з дитинства, які були на його утриманні, за наявності в годувальника на день смерті страхового стажу від 1 до 15 років (тривалість страхового стажу, що дає право на пенсію членам сім’ї, залежить від віку, в якому помер годувальник) або незалежно від тривалості страхового стажу годувальника у випадках, визначених частиною 1 статті 36 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування".
Сервіс "Пенсійний калькулятор" дозволяє майбутнім пенсіонерам оцінити розмір своєї майбутньої пенсії за віком. Також за його допомогою можна порахувати наявний страховий стаж людини (при введенні всіх необхідних даних за трудовою книжкою за періоди до 01.01.2004 року) та визначити вік виходу на пенсію з урахуванням ймовірно набутого стажу (60, 63 чи 65 років). Донедавна сервіс був доступний користувачам лише в особистому кабінеті на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України. З 30 серпня запрацював ще один режим доступу до послуги – у сервісних центрах головних управлінь Пенсійного фонду України. Відтепер фахівці, які ведуть прийом громадян у сервісних центрах, можуть за допомогою "Пенсійного калькулятора" за зверненням людини розрахувати її страховий стаж та орієнтовний розмір пенсії. Для цього "Пенсійний калькулятор" використовує дані, що містяться в електронних реєстрах Пенсійного фонду України. Крім того, за потреби можна додати відомості про ті періоди трудової діяльності, які були в реєстрах відсутні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.