Міністерка економіки Юлія Свириденко повідомила про суттєвий прогрес у переговорах з американською стороною щодо створення інвестиційного фонду для відновлення України
Перша віцепрем’єрка - міністерка економіки Юлія Свириденко повідомила про суттєвий прогрес у підготовці угоди про економічне партнерство зі Сполученими Штатами. За її словами, документ передбачає створення інвестиційного фонду для відбудови України та може стати фундаментом для економічного зростання обох країн. Угоду про економічне партнерство планують фіналізувати найближчим часом.
"Наші технічні команди дуже ґрунтовно попрацювали разом над угодою - є суттєвий прогрес, юристи зробили правильні акценти у драфті. Дякую перемовникам з обох сторін", - написала Свириденко у Facebook.
Наразі сторони домовилися зафіксувати попередні домовленості у меморандумі про наміри. За словами міністерки, найближчим часом має завершитися формалізація угоди, після чого її буде винесено на ратифікацію до Верховної Ради.
"Угода надаватиме можливість інвестицій і розвитку в Україні, а також забезпечить умови для відчутного економічного зростання й України, і Сполучених Штатів", - додала Свириденко.
Контекстом для нових домовленостей стали переговори 11 квітня у Вашингтоні, де українські й американські офіційні особи обговорили можливості партнерства у сфері доступу до мінеральних ресурсів. Перемовини були напруженими, і жодного прориву досягнуто не було, повідомляє Reuters. Напруга зросла через нову, жорсткішу ініціативу адміністрації президента США Дональда Трампа, яка має ширший масштаб, ніж попередній варіант документа.
1 квітня міністр закордонних справ України Андрій Сибіга підтвердив, що Київ отримав нову редакцію американської угоди щодо корисних копалин та розпочав консультації щодо її змісту. Раніше нардеп від "Слуги народу" Богдан Кицак заявив, що США пропонували умови, які могли б фактично передати контроль над українськими ресурсами американській стороні - Україна на це не погодиться.
При цьому США пом'якшили одну з вимог до України в рамках угоди про надра. Америка більше не вимагає 300 млрд доларів від України за надану допомогу - це число скоротилося до 100 млрд доларів. Однак країна не відмовилася від інших "жорстких" параметрів угоди.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.