Україна хоче знищувати ракетами ATACMS російські аеродроми, щоб утримати Курськ
Україна знову вимагає від США надати дозвіл використовувати ракети ATACMS великої дальності для знищення російських аеродромів. Таким чином українські офіційні особи планують втримати щонайменше частину Курської області. Зараз авіація росіян – єдине, що здатне загальмувати наступ ЗСУ на Курщині.
Як пише видання The Washington Post, радник президента України Володимира Зеленського сказав, що утримання території РФ дозволить створити важіль для впливу на РФ під час переговорів. Зараз, за його словами, Україна захопила понад 100 квадратних кілометрів російської території.
Українські військові швидко просунулися за дві доби, захопивши низку населених пунктів, взявши у полон сотні солдатів РФ та взявши під контроль газовимірювальну станцію "Газпрома". Наступ виявився значно успішнішим, ніж вважали у Києві. Якщо спочатку мета полягала у тому, щоб відволікти росіян зі Сходу, зараз вона стала амбітніша – отримати важелі впливу на майбутніх переговорах.
"Українські війська явно просунулися досить далеко вглиб Курської області, але скільки території вони контролюють або насправді мають намір контролювати, залишається невідомим", – прокоментував виданню ситуацію старший науковий співробітник Фонду Карнегі за міжнародний мир Майкл Кофман.
Так чи інакше, а нова операція ЗСУ створила значний тиск на російського диктатора Володимира Путіна. Звичайні росіяни страждають та тікають так само, як два з половиною роки страждали та тікали звичайні українці.
Як писав Інформатор, у ніч на 6 серпня ЗСУ увійшли на територію Росії в районі міста Суджа, населення якої становить близько п’яти тисяч осіб. Вже до вечора 7 серпня вони просунулися вглиб території, обходячи Суджу з двох напрямків: північно-східного і південно-східного. ЗСУ захопили прикордонний пропускний пункт і газовимірювальну станцію, розташовану за декілька сотень метрів за ним. А ще взяли в полон близько 60 росіян.
Масштаби операції та чисельність українського угруповання невідомі. Цю військову операцію воліють проводити в інформаційній тиші. Західні партнери кажуть, що не причетні до цього наступу і що Україна діє самостійно, без попереднього узгодження чи попередження партнерів - бо має право захищатись від агресора.
Нагадаємо, раніше в Офісі президента України заявили, що наступ ЗСУ в Курській області потенційно може позначитись на можливих переговорах між Україною та РФ. Адже бойові дії дадуть можливість як владі Росії, так і населенню зрозуміти, що війна йде не за їхнім сценарієм. Єдине, що впливає на росіян - це страх.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.