Тому Київ прагне отримати від Вашингтона дозвіл бити ракетами вглиб території РФ, однак позиція США з цього приводу не змінилася
За даними американської розвідки, після початку постачання Україні ракет ATACMS, Росія перемістила 90% своїх літаків на військові бази, розташовані за межами досяжності цих ракет. Це означає, що нинішні запуски ATACMS ймовірно матимуть "мінімальний вплив" на російську територію. Таким чином, йдеться про змін тактики ворога.
Тож Україна просить адміністрацію президента США Джо Байдена змінити свою позицію щодо ударів цими ракетами вглиб території РФ. Однак у Білому домі наразі не планують давати відповідний дозвіл. Про це йдеться у матеріалі The Wall Street Journal.
Американський посадовець на умовах анонімності повідомив журналістам, що Росія адаптувала свою тактику, перемістивши більшість своїх літаків подалі від можливих ударів ATACMS. Це робить використання цих ракет менш ефективним. Натомість Україна може досягти більшого успіху за допомогою безпілотників, які останнім часом показали здатність бити по російських цілях.
Крім того, посадовець додав, що хоча США збільшили виробництво ATACMS, їхні запаси залишаються обмеженими. А Пентагон, за його словами, має лише стільки ракет, скільки може передати Україні.
Наразі Вашингтон дозволяє Україні бити американською зброєю лише по прикордонних територіях Росії. Однак це не влаштовує Київ, оскільки таким чином ракетами неможливо знищити ворожу авіацію, розташовану за сотні кілометрів від лінії фронту. Одним зі способів, за допомогою якою Київ хоче змінити позицію Вашингтона, стане список цілей в окупантів для ураження зброєю великого радіуса дії. Таким чином українці хочуть переконати адміністрацію американського президента Джо Байдена дозволити їм бити вглиб Росії.
Водночас координатор зі стратегічних комунікацій у Раді національної безпеки Білого дому Джон Кірбі заявив, що США наразі не планують змінювати дозволи на удари американською зброєю по Росії. Проте Київ та Вашингтон постійно ведуть переговори з цього питання.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.