Очевидно, коли Трамп поговорить з Путіним, для нього стане зрозумілим, що з РФ немає сенсу домовлятись про щось. І що треба просто трошки ще додати спроможності Україні нанести мілітарні поразки Росії
Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
Пенсіонерам необхідно уважніше ставитися до своїх обов’язків
Частину пенсії можуть забрати у тих пенсіонерів, у яких виникла переплата з їхньої вини. Як не допустити до переплати пенсії і що робити, якщо це трапилося?
Переплата пенсії - це сума пенсії (з урахуванням надбавок, підвищення, суми індексації та інших доплат до пенсій), виплачена з різних причин понад розмір, визначений законодавством.
У Пенсійному фонді попередили, що однією з основних причин виникнення переплат є невчасне повідомлення органів Пенсійного фонду про працевлаштування. Зокрема, у разі працевлаштування пенсіонера проведення перерахунку у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність для обчислення мінімального розміру пенсії або доплати за наднормативний страховий стаж, законодавством не передбачено.
Також непрацюючим пенсіонерам, які мають на своєму утриманні дітей до 18 років, встановлюється надбавка у розмірі 150 грн.
У разі працевлаштування виплата вказаної надбавки припиняється. При призначенні (перерахунку) пенсії особі повідомляють про її обов’язок у разі працевлаштування протягом 10 днів надати дані про це до органів Пенсійного фонду. Якщо пенсіонер самостійно не повідомить про працевлаштування, все одно стане відомо про це.
Оскільки систематично здійснюється звірка даних із державними реєстрами загальнообов’язкового державного соціального страхування, юридичних та фізичних осіб — підприємців та виявляється факт працевлаштування.
Щоб уникнути переплат пенсій, а внаслідок цього та відрахувань за пенсіями пенсіонерам необхідно уважніше ставитися до своїх обов’язків та знати, що надмірно отримані кошти доведеться повернути.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, що в Кабміні затвердили порядок дострокового виходу на пенсію. Достроковий вихід на пенсію можливий не лише при ліквідації підприємства, а й тоді, коли людина за станом здоров'я більше не може виконувати свої обов'язки.
Також ми писали, що у 2023 році в Україні збираються запровадити пенсійну реформу. Так, пенсіонери зможуть отримувати аж дві виплати з різних систем. Про це повідомили в уряді України. Як українці зможуть накопичити достойну пенсію?
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.