Американський конгресмен Джеррі Конноллі, який очолює Парламентську асамблею Альянсу, роз'яснив ситуацію, чому Україна не має запрошення до НАТО
У Плані перемоги у війні, презентованому президентом Володимиром Зеленським, запрошення до НАТО посідає перше місце. Утім, воно досі не видане Альянсом українцям через деякі причини, ключовою серед яких є війна, яка все ще продовжується. Саме по її завершенню та відновленню суверенітету України НАТО буде готове прийняти нашу державу до свого Альянсу.
Американський конгресмен Джеррі Конноллі, який очолює Парламентську асамблею Альянсу, роз'яснив ситуацію з тим, чому Україна не може отримати запрошення до НАТО вже зараз.
"Зараз в Україні йде війна, і перед тим, як говорити про вступ до НАТО, потрібно відновити суверенітет України над усіма її територіями", — зазначив Конноллі у коментарі для "Радіо Свобода".
На його думку, НАТО та уряд США чітко висловили готовність підтримати Україну на її "невідворотному шляху" до членства в Альянсі. Проте спершу необхідно розв'язати проблему окупації, щоб вступ був можливий для всієї країни, а не лише для її частини.
"Можливо, це не єдиний шлях, але він є найкращим", — підкреслив він.
Конноллі зазначив, що президент США Джо Байден підтримує прагнення України до НАТО. Утім, конкретні дії можуть бути реалізовані лише після консультацій з іншими союзниками.
"Зараз пріоритет — завершення насильства, яке здійснюють росіяни на українських територіях. Підтримка президента Зеленського та української армії є критично важливою для перемоги в цій боротьбі", — резюмував він.
Після представлення Володимиром Зеленським Плану перемоги, де одним із головних пунктів є вступ України до НАТО, на цю позицію відреагував генсек Північноатлантичного Альянсу Марк Рютте. Він пояснив, що вакантним для українців залишається місце 33-го члена НАТО, але Києву нададуть членство не зараз, а у майбутньому. Рютте підкреслив, що зараз важливим питанням залишається саме хронологія вступу України до НАТО, щоб одного дня цей процес відбувся.
Президент США Джо Байден може розпочати роботу над запрошенням України до НАТО. Умовою є перемога Камали Гарріс на президентських виборах. Пом'якшення позиції Сполучених Штатів, можливо, вплине й на Німеччину, яка все ще принципово проти наближення України до НАТО в умовах війни. Про це 19 жовтня пише Le Monde, посилаючись на анонімні джерела.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.