Потрібне обговорення умов: голова Міноборони Нідерландів прокоментував запрошення України в НАТО

Члени Альянсу повинні досягти консенсусу щодо запрошення України, а це дуже важка робота

Вступ України до НАТО
Брекельманс визнав, що зараз в Альянсі існують розбіжності щодо України

Україна стане членом НАТО, рано чи пізно. Але іншим членам Альянсу вже зараз потрібно почати обговорювати, на яких умовах Україна отримає запрошення. Потрібно із самого початку внести в це питання ясність.

Про це сказав міністр оборони Нідерландів Рубен Брекельманс, повідомляє Reuters. Він зазначив, що розробка консенсусу союзниками необхідна у відповідь на вимоги, які прозвучали в "Плані перемоги України". Брекельманс зазначив, що спочатку нібито потрібно узгодити усі критерії для повноцінного членства України в Альянсі.

"Якщо спочатку не буде такої ясності, я не думаю, що 32 союзники погодяться надати запрошення... Якщо ви хочете модернізувати українські збройні сили та залучити до цього інші країни, то я можу уявити, що ви також захочете оцінити прогрес, досягнутий українцями в цьому напрямку", – заявив він.

Брекельманс також визнав, що зараз в Альянсі існують "дуже різні думки" щодо запрошення та вступу України до НАТО. Тому консенсусу досягти може бути важко.

План перемоги Зеленського і запрошення України до НАТО

План перемоги Зеленського був представлений українському парламенту 16 жовтня, а в ЄС та НАТО - 17 жовтня. План включає: запрошення України до вступу в НАТО, посилення оборони України та розворот війни в бік Росії, стримування російської агресії, спеціальні стратегічні та економічні угоди з партнерами Києва. П'ятий пункт стосується післявоєнного періоду – Київ пропонує замінити американські війська в Європі українськими після війни. 

Нагадаємо, що запрошення України до НАТО є одним із ключових пунктів плану перемоги Зеленського. А сам план перемоги, як планується – головна тема майбутнього саміту миру. Оскільки ні перспективи щодо Альянсу, ні плану перемоги загалом союзники найближчим часом не обговорять, то у проведенні другого саміту миру до того, як пройде Рамштайн-25, також обмаль сенсу.

Тим часом президент США вже заявив, що очікує важкої зими та засудив "президента" Росії Путіна за "жорстокий напад на Україну. Він закликав союзників НАТО забезпечувати підтримку, поки Україна не досягне справедливого та стійкого миру.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube