США та Німеччина розраховують на початок дискусій про членство України в НАТО, коли Київ виконає рекомендації
Глави МЗС країн-членів НАТО підтримають спрощену програму реформ, яка необхідна для вступу України до альянсу після завершення війни. Схвалення відбудеться попри наявні серед членів альянсу розбіжності.
Про схвалення програми реформ на тлі розбіжностей серед країн-членів НАТО повідомило видання Euractiv. За інформацією журналістів видання, 29 листопада НАТО та Україна, як очікується, узгодять список завдань, які Київ має виконати для майбутнього вступу до альянсу.
Глави МЗС країн НАТО підтримають складену Києвом адаптовану річну національну програму, яка також містить рекомендації членів альянсу. Деякі країни НАТО, зокрема Німеччина та США, не хотіли повністю звільняти Україну від зобов'язання проводити реформи, однак погодилися на те, що Україна виконуватиме окрему програму. Як розповіли порталу Euractiv чотири дипломати з країн НАТО, ця програма не така важка, як план дій щодо членства (ПДЧ) в НАТО, якому зазвичай слідує будь-який кандидат на членство в альянсі.
Країни-учасниці НАТО, як і раніше, мають розбіжності щодо України, які у них були ще на саміті Альянсу, що відбувся у Вільнюсі у липні. Раніше країни G7 опублікували декларацію на підтримку України, де не було конкретних термінів реалізації зобов'язань у сфері безпеки.
"Зберігаються ті самі розбіжності, що й під час саміту у Вільнюсі", — йдеться у публікації.
Джерела видання зазначили, що США та Німеччина розраховують на початок дискусій про членство України в НАТО, коли держава виконає рекомендації. Вони викладені у щорічній національній програмі. Інші країни НАТО вважають, що цю програму слід розглядати як інструмент для оцінки досягнень Києва.
За інформацією порталу, адаптована річна національна програма складається з 10 сторінок замість 300. Так, Україна має гарантувати цивільний контроль над збройними силами, розробити національну стратегію оборони та безпеки, працювати над сумісністю своїх збройних сил з ЗС країн НАТО, а також провести антикорупційні реформи. До програми також включено захист нацменшин та необхідність дотримуватися прав людини.
У середу, 29 листопада, в Брюсселі пройде перше засідання Ради Україна - НАТО на рівні міністрів закордонних справ, проте раніше представники НАТО і США заявили, що "не очікують на ухвалення на цій зустрічі практичних рішень". За словами генсека альянсу Єнса Столтенберґа, на ньому обговорюватимуться перспективи подальшого зближення України та НАТО з розумінням того, що "Україна не може стати членом НАТО у розпал військового конфлікту".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписати на канал у Viber можна тут.