Росія зможе за 10 днів захопити половину Балтії: у ЗМІ описали можливий сценарій

Поки НАТО почне реагувати на напад РФ, Латвія та половина Литви вже будуть під окупацією Росії

Напад Росії на країни НАТО
Чотири дні знадобиться Росії, щоб повністю окупувати Латвію

Якщо Росія гіпотетично нападе на НАТО, почавши з країн Балтії, Альянсу знадобиться не менше 10 днів, щоб застосувати п'яту статтю. За цей час дислоковані у балтійських країнах сили зазнають великих втрат. А Латвія та принаймні частина Литви будуть спустошені та окуповані росіянами.

Про це пише видання BILD із посиланням на результати військової симуляції, яку розробив Центр воєнних дій нового покоління (Center on New Generation Warfare). Симуляція описує можливу атаку росіян на східний фланг НАТО у 2027 році.

"У цій комп'ютерній військовій "грі" взяли участь колишні високопоставлені військові, зокрема генерали США Філіп Бридлав та Бен Ходжес. Метою симуляції було моделювання та аналіз реакції НАТО на гіпотетичний наступ Росії, щоб краще зрозуміти можливості альянсу та виробити стратегії захисту країн Балтії", – зазначає видання.

Сценарій, який розглядала симуляція – один із найнебезпечніших і найімовірніших сценаріїв для країн Балтії. Він може відбутися у найближчі три роки, а головна оборона на цьому напрямку – це німецькій Бундесвер. Зараз він має там лише 800 солдатів, проте НАТО планує до 2027 року збільшити контингент до 5000 осіб та 44 танків.

"Згідно зі сценарієм, у гіршому розвитку подій минуло б десять днів, перш ніж країни НАТО застосували б статтю 5 про колективний захист Альянсу і направили підкріплення до постраждалих країн Балтії та до дислокованих там військ бундесверу. Це десять днів, протягом яких країни Балтії залишилися б без зовнішньої допомоги до втручання Польщі та інших союзників", – пише видання.

Згідно зі сценарієм, чотири дні знадобиться Росії, щоб повністю окупувати Латвію. На п'ятий день Кремль атакує Литву з трьох боків – з боку окупованої Латвії, Білорусі та Калінінграда, що змусить Литву та союзників відступати. На 10-й день війни Литва "буде спустошена і частково окупована". При цьому сценарій показав втрати Литви у 17 танків, 145 ББМ та 3650 солдатів, тоді як російські окупанти втратили 411 танків, 1019 бронемашин та 11 420 одиниць особового складу тільки мертвими.

Автори дослідження зазначають, що такого сценарію можна уникнути, якщо оборонний бюджет країн-членів НАТО буде збільшено до 4% ВВП. Також союзники повинні розмістити якнайбільше сил на східному фланзі, в тому числі бойові вертольоти. Але головне – потрібно терміново розробити механізм блискавичного реагування на такі ситуації, оскільки 10 днів – це занадто багато.

НАТО хоче розробити нову стратегію у відносинах з РФ

Відносини між НАТО і Москвою досягли критичної точки після вторгнення Росії в Україну. Попри це Альянс наполегливо дотримується "Основного акта", підписаного з Росією у 1997 році, через шість років після розпаду СРСР. Цей документ закликав до спільних зусиль у побудові стабільної та мирної Європи. Рада Росія-НАТО, яка слугувала майданчиком для безпекового співробітництва, не проводила зустрічей з 2022 року, і відносини між сторонами погіршуються вже протягом тривалого часу.

Тому зараз країни Альянсу намагаються сформулювати нові підходи до співпраці з Росією. За словами неназваного джерела з уряду США, настав час для розробки нової стратегії, яка враховувала б інтереси всіх союзників. Наразі конкретний проєкт нової стратегії ще не обговорюється, оскільки НАТО зосереджено на зборі думок від всіх 32 країн-членів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube