У Орбана пообіцяли блокувати початок переговорів про вступ України до ЄС: що вимагає Угорщина

Читать на русском

Угорщина продовжить блокувати переговори щодо членства України в ЄС через мовний закон про освіту українською мовою

Читать на русском
Віктор Орбан
Орбан проти вступу України в ЄС через "жорсткий" мовний закон

Угорщина продовжить блокувати переговори щодо членства України в ЄС через мовний закон про освіту українською мовою

В Угорщині обіцяють блокувати початок переговорів з Україною про вступ до ЄС, через досі невиконані угорські вимоги щодо мови освіти нацменшинств в Україні. Будапешт стверджує, що через "жорсткий" мовний закон (про 70% освіти українською мовою) життя угорців в Україні стало нестерпним. Тому позиція Угорщини залишається непохитною. 

Про це повідомив політичний директор прем’єра Угорщини Балаш Орбан в інтерв’ю нідерландській телерадіокомпанії NOS. При цьому він наголосив, що це наразі єдина перепона

"Угорщина завжди була прихильником зближення України з Європейським Союзом", – сказав він, додавши однак, що більш жорсткий мовний закон все змінив.

Балаш Орбан підтвердив, що Угорщина блокуватиме початок переговорів про вступ України до ЄС "доти, доки проблема не буде вирішена".

"Нові закони зробили життя угорців в Україні нестерпним", – заявив Орбан.

Зокрема, йдеться про закон, який зобов'язує всі меншини, а не лише угорську, отримувати освіту переважно українською мовою. Таким чином, діти, які ростуть в угорськомовних сім'ях в Україні, значно відставатимуть у навчанні, занепокоєні в Угорщині.

"Ми не можемо з цим змиритися...Позиція Угорщини абсолютно чітка: доки існує цей закон, не може бути жодних дискусій з українцями про їхню інтеграцію до Європейського Союзу", – наголосив він.

Скільки критеріїв щодо вступу в ЄС виконала українська держава

Єврокомісія вважає повністю виконаними чотири з семи критеріїв, що супроводжували надання Україні статусу кандидата на вступ до Євросоюзу. Три інші критерії супроводжуються рекомендаціями від Єврокомісії щодо подальшого виконання. Cеред не повністю виконаних критеріїв – реформи законодавства щодо нацменшин та боротьба з хабарництвом.

При цьому на днях Зеленський підписав законопроєкт 9610 про зміни до Закону "Про національні меншини (спільноти) України". Він визначає поняття "національна меншина", регулює питання реалізації прав і свобод осіб, які до неї належать, передбачає надання школярам-представникам нацменшин безплатних підручників та використання їхньої мови у певних регіонах. Крім того, цей документ уточнює порядок визначення населених пунктів, у яких більшість мешканців є представниками нацменшин. 

Тож, Єврокомісія, за даними Bloomberg, швидше за все, рекомендуватиме країнам-членам ЄС розпочати офіційні переговори про вступ України до Євросоюзу після виконання всіх 7 критеріїв.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.