ЄС вже цього тижня звітує про готовність України щодо вступу в союз: які є перепони щодо цього

Переговори про членство України в ЄС можуть розпочатися вже 8 листопада, та Україні потрібно посилити певні реформи

Єврокомісія звітує про готовність України вступити до ЄС
ЄС зробить ще один крок щодо вступу України до союзу. Фото: УНІАН

Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн, яка нещодавно здійснила свій візит до Києва, планує опублікувати звіт, від якого залежить, чи розпочнуться переговори про вступ Києва до Євросоюзу. Це відбудеться вже цієї середи, 8 листопада, у Брюсселі. У звіті буде надана оцінка прогресу України на шляху до членства в ЄС. Передбачаються позитивні рекомендації і певні умови.

Про це повідомляє Reuters. Зазначається, що для цього Україна має, зокрема, посилити боротьбу з хабарництвом та схвалити реформу щодо захисту прав меншин.

Звіт та рекомендації голови Єврокомісії послужать основою для ухвалення у грудні на саміті національних лідерів Європейського союзу ключового рішення щодо початку офіційних переговорів про членство України в блоці.

Нагадаємо, що 4 листопада, під час візиту до столиці України голова Єврокомісії похвалила Україну за прогрес. Вона також зазначила, що країна веде екзистенційну війну і водночас проводить глибоке реформування. Вона відзначила у цьому контексті реформи української судової системи, протидію олігархам та боротьбу з відмиванням грошей.

Фон дер Ляйєн висловила впевненість, що Україна зможе завершити кроки, щоб просунутися на шляху до ЄС. У свою чергу Зеленський заявив, що Україна виконає умови, а позитивне рішення ЄС надасть країні нову мотивацію. Президент України також вважає, що вступ нашої країни до ЄС посилить обидві сторони.

Вступ України до ЄС

Євросоюз обговорює можливе розширення блоку з 27 до 36 країн-членів. Це питання є основою для підготовки нового Стратегічного порядку денного ЄС, який затвердять у 2024 році під час бельгійського головування.

Більшість європейців підтримують вступ України до ЄС. Найбільшу підтримку продемонструвала Литва, найменшу - Угорщина. Наразі Україна завершує виконання всіх рекомендацій Єврокомісії на урядовому рівні, які необхідні для початку переговорів щодо вступу до Євросоюзу. Зокрема, стартувала реформа Конституційного суду, також була ухвалена державна цільова програма "Єдність у різноманітності". Її мета - створення умов для реалізації прав та можливостей національних меншин та корінних народів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube